Radnice o vylepšení areálu začala uvažovat v roce 2017 kvůli stavbě nového atletického stadionu Na Sladovce. Tehdy tam Benešov přišel o dvě travnatá tréninková hřiště. Místo nich chtěl na fotbalovém stadionu u Konopiště odstranit hlediště v obloucích za brankami.

„Pak už bude stačit jen odbagrovat svah a vytvořit poměrně zajímavá tréninková hřiště,“ plánoval tehdy starosta Benešova Petr Hostek. K tomu ale do konce jeho vlády na sklonku roku 2018 nedošlo. Stejně, jako k mnohem rozsáhlejším úpravám areálu.

Současný benešovský starosta Jaroslav Hlavnička má na celou záležitost odlišný názor. „Mělo se postupovat obráceně. Nejdříve měl přijít na řadu fotbalový stadion, aby děti měly kde trénovat. Měly zůstat zachované travnaté plácky v místech dnešní atletické dráhy,“ řekl.

Ta mohla podle něj vzniknout na současném fotbalovém stadionu. Pak by zbyly peníze asi 12 milionů, které bude stát nyní dostavba atletického hřiště Na Sladovce i na rekonstrukci fotbalové tribuny.

„Zatím se ale nezačalo ani s projektováním. Nic proto nesměřuje ke stavebnímu povolení. Je otázkou, zda v záměru, tak jak jsme ho zdědili, budeme pokračovat,“ dodal starosta s tím, že o tom město ještě bude jednat se sportovci i obyvateli.