Jejich přestupek v dopravě se dostal přes benešovskou městskou polici až na odbor dopravy MěÚ. A jeho úředníci pak obeslali provozovatele 700 vozidel, která jela v Čechově ulici rychleji, než povolených 40 kilometrů za hodinu. Pokud ale provozovatelé uvedli, že oni neřídili, pak obsílku ke správnímu řízení doslat jiný, konkrétní šofér.

„Vymoci poplatky za tyto přestupky jde velice dobře,“ potvrdila právnička MěÚ Benešov Magda Zacharieva.

Také proto, že u radarů jsou instalovány fotoaparáty s velkým rozlišením. Ty zaznamenají téměř dokonale podobiznu člověka, který v Čechově ulici auto řídil.

Radnice po provozovatelích požaduje poplatek, nikoliv pokutu, v celkové výši 520 tisíc korun. Z nich už 320 tisíc korun přistálo na kontě úřadu.

O tom, zda v Čechově ulici radary pracují non stop, nebo jen nějaký časový úsek dne, ale velitel benešovských strážníků Radek Stulík mluvit nechtěl. Přiznal však, že ho překvapilo, kolik přestupků řidiči stále dělají.

„Domníval jsem se, že se počet přestupků časem sníží, protože si na přítomnost radarů řidiči zvyknou. Ale to se za ty dva měsíce ještě nestalo,“ přiznal velitel strážníků a připomněl také, že po každém víkendu přibude do systému 80 až 100 nových přestupků. „Rekord byl 130 přestupků za víkend,“ doplnil údaje Radek Stulík.

Největší hazardéři jsou schopni Čechovou ulicí proletět rychlostí až 90 kilometrů v hodině.

„Čtyřicítka, na což se řada lidí ptá, je v ulici proto, že je to maximální rychlost, kterou auta mohou jet, aby byl zachován povolený limit hluku mezi rodinnými domy,“ vysvětlila Veronika Kondrátová z benešovské radnice.