Ze čtrnácti zúčastněných škol skončila na krásném pátém místě.

„Nejprve jsme se utkali v okresním kole, které chlapci vyhráli s velkým náskokem. Z možných 28 bodů získali 26, takže do Neratovic postupovali z prvního místa," uvedl pedagog a vedoucí šachového kroužku Pavel Ouřadník.

Hrálo se sedm zápasů, kdy se postupně zveřejňovaly výsledky. Jak Pavel Ouřadník přiznává, velké naděje svým svěřencům nedával. Většina soupeřů se totiž účastní mistrovstvích republiky nebo jezdí na mezinárodní turnaje. A pouze kluci z Krhanic tyto zkušenosti zatím nemají. I tak po druhém kole, kdy porazili Gymnázium Neratovice 4:0, v soutěži vedli. V dalších kolech se pak stále drželi na druhém, třetím místě. Až v posledním sedmém kole narazili na pozdějšího vítěze, Základní školu Stříbrná Skalice, s kterými těsně prohráli. To je odsunulo až na konečné páté místo.

„Měli ale stejně bodů jako škola na čtvrtém místě a na třetí místo jim chybělo půl bodu. A dva body, aby postoupili do celostátního finále," vysvětlil vedoucí kroužku.

Krhaničtí šachisté slaví podle Pavla Ouřadníka úspěchy hned ze dvou důvodů. Zaprvé kroužek pracuje při ZŠ Krhanice už řadu let a je jedním z nejpočetnějších kroužků na škole. Pravidelně ho navštěvuje více než 20 žáků z 1. až 9. třídy. Zadruhé nejlepší hráči jezdí do šachového oddílu do Týnce nad Sázavou, kde získávají spoustu zkušeností a ty pak předávají svým mladším kamarádům.

„Na kraj jsme dosáhli už třikrát, ale vždy jsme se umístili někde kolem šestého místa. Ale věřím, že ani páté místo není konečné. Kluci mají šance jít ještě dál," dodal závěrem Pavel Ouřadník.