Na výjezdu z Vlašimi směrem na Divišov je silnice opravená. Kraj ji ale opravil pouze kousek nad Vlašim a dál kolem letiště k Radošovicím je silnice v bídném stavu. Proč?
„V plánu krajského úřadu byla oprava silnice II/113 od křižovatky se silnicí II/112 po ceduli konec Vlašimi. A tento úsek byl realizován,“ uvedla mluvčí Středočeského kraje Berill Mascheková.
Pochopitelně na nekvalitní silnici nejvíce doplácejí řidiči. „Nechápu, proč se dělá na každém výjezdu z Vlašimi jeden kilometr nové silnice a dál už nic. Silnice na Radošovice potřebuje nový povrch už několik let nazpátek. Kdyby raději udělali jeden úsek, ale kompletní, bylo by to lepší,“ uvedl Aleš Komenda, řidič, který jezdí pravidelně z Vlašimi přes Radošovice.
Podle mluvčí Středočeského kraje by silnice mohla změnit svůj vzhled. Ale kdy, to nikdo neví.
„V obci Radošovice se do loňského roku budovala kanalizace. V dlouhodobém plánu Správy a údržby silnic je oprava silnice zařazena. Bude záležet na přidělených finančních prostředcích,“ řekla Berill Mascheková.
Někteří si myslí, že město by mělo kraj popostrčit. „Myslím si, že když je komunikace kraje, tak by na něj město mělo tlačit. Měl by se udělat nějaký stálý plán, že například každý rok se položí určitý počet kilometrů nových koberců a to brát jako cíl,“ míní Martin Hrubý z Vlašimi.
Jsou i tací, kteří už si na silnici v příšerném stavu zvykli. „Jezdíme tam skoro každý den, ale mě už to vlastně ani nevadí. Ta silnice je hrozná už hodně dlouho a tak nějak jsme se smířili s tím, že už asi jiná nebude,“ zoufá si jeden z obyvatel Radošovic.
Řidičům, kteří jezdí směrem na Divišov, například do Radošovic nezbývá nic jiného než čekat. Zatím se musí spokojit s ne příliš pěknou silnicí.