Do Divišova totiž přijede čelný představitel římskokatolické církve v Česku. Arcibiskup pražský Dominik Duka tam bude celebrovat bohoslužbu.

„Do Divišova arcibiskup Dominik Duka zavítá při příležitosti 265. výročí posvěcení farního kostela sv. Bartoloměje,“ informoval divišovský farář Miroslav Kněz s tím, že slavnostní bohoslužba začne v 10 hodin.

Mši by měli být přítomni nejen farníci, ale účast přislíbili také další pozvaní hosté včetně zástupců obcí divišovské farnosti. Dominik Duka v Divišově nejen odslouží mši, ale jeho přítomnost bude i příležitostí k osobnímu setkání s věřícími.

„Bude to také příležitost k ocenění vzájemné spolupráce mezi farností a obcemi, zvláště při opravách kostelů a vzácných kulturních památek,“ uvedl Kněz a připomněl, že kostel sv. Bartoloměje prodělává nyní několikaletou náročnou rekonstrukci.

Do dnešní podoby byl přestavěn po zničujícím požáru z roku 1742 a nově posvěcen 24. srpna 1746, na den sv. Bartoloměje.

O divišovském gotickém kostele se poprvé píše už v roce 1350. Podoba objektu tehdy vycházela z klasické španělské architektury. V objektu se nachází kostelní rodinná hrobka Sternbergů.

Tento rod svatostánek přestavěl do pozdně barokní podoby a nechal odlít i nový zvon pojmenovaný Bartoloměj. V kostele je i dřevěná kazatelna pocházející z roku 1751.