Jednou takovou legendou bude Oskar Petr. Český hudební skladatel, textař a zpěvák, někdejší člen folk rockové hudební skupiny Marsyas a známý i ze skupiny Jazz Q.

Oskar Petr působí také jako textař. Napsal například píseň Hříšná těla, křídla motýlí pro debutové album Anety Langerové nebo píseň Medvídek pro skupinu Lucie, za kterou v roce 1999 získal Cenu hudební akademie v kategorii Skladba roku.

I on si našel čas a zodpověděl nám několik otázek ohledně festivalu benešovské nemocnice.

Co si myslíte o nápadu pořádat benefiční akce, jako je například Open Door Hospital fest v Benešově na podporu dětského oddělení zdejší nemocnice?
Já jsem si už několikrát říkal, že bych velmi rád zahrál pro děti, které se ocitly v nějaké nouzi. Jde ale o to, jak to budou vnímat. Aby to vytržení z denní rutiny úplně jinam, působilo správně. Sám jsem na jaře v nemocnici ležel. Myslím, že benefičně by se měli ukázat místní vlivní, stát a dobří lidé, kteří na takovou podporu mají finance.

Co říkáte tomu realizovat takový festival přímo v nemocničním areálu?
Nevím, areál benešovské nemocnice zatím neznám, tak jsem na to sám zvědav.

Co Vás přimělo (nadchnulo) se festivalu účastnit?
Za prvé jsem byl osloven pořadateli, a za druhé vůbec myšlenka festivalu, pomoci dětem v léčbě. Sám vím, jaké to je být s malým dítětem v nemocnici (byl jsem na jaře na diabetologii v Motole s hospitalizovaným synem), a že každé rozptýlení a pomoc přijde k duhu.

Co je u vás ve vaší tvorbě nového, nové CD a podobně?
Mám nové Oskar Petr trio, také zpívám občas po půlroční odmlce opět se skupinou Jazz Q, a v neposlední řadě se musím připravovat na jedno "pre-Marsyas materiál" náročné album a dodělat další, co se vleče.

Jaké písně v benešovské nemocnici diváci uslyší, na co se mohou těšit?
Mohli by znát píseň Zmrzlinář, která zazněla také ve filmu Pupendo. Jinak věci, které poslední dobou s Helén hrajeme. Nejsou to snadné dětské písně, ale vybereme ty přístupnější.

JANA HELM MUSILOVÁ