Účastníci se mohli zapojit do průvodu, který prošel městem od Sokolovny na náměstí a doprovodil představitele hlavních rolí příběhu – Josefa a Marii. Kdo chtěl, mohl si zapálit svíčku betlémským světlem, o které se postarali neveklovští skauti.

Na náměstí příběh pokračoval, Marii, Josefa a Ježíška přišli pozdravit pastýři a také tři králové. Ti dorazili na koních, přivezli vzácné dary a setkali se i s hebrejským králem Herodesem.

Tím skončilo vyprávění příběhu, který si každoročně připomínáme o Vánocích. Markéta Doušová, místopředsedkyně YMCA Neveklov k tomu dodává: „Příběhy biblických postav tím ale neskočily, pokračovaly dál a stejně tak pokračují naše vlastní příběhy. A právě do našich příběhů chceme vzpomínkou na narození Ježíše přinést víru, že nejsme na všechno sami, naději, že i ve složitém světě kolem sebe můžeme najít něco dobrého, a hlavně lásku a porozumění, které všichni potřebujeme.“

Neveklovský Živý Betlém hudebně doprovodila skupina Candles, se kterou si koledy a vánoční písničky mohl kdokoli zazpívat.

Za podporu a pomoc YMCA Neveklov děkuje Městskému úřadu Neveklov, neveklovským hasičům a skautům, a hlavně mnoha dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě představení – rodičům miminka, které představovalo Ježíška, dětem, které hrály všechny postavy příběhu, dospělým, kteří zajistili kostýmy a všem, kdo ochotně zapůjčili zvířata pro dokreslení atmosféry – koně, poníky, oslíky a ovečky.

Novoroční vyjížďka benešovských cyklistů 2019.
OBRAZEM: Do nového roku vstoupili aktivně, pohybem
Novoroční běh a plavání otužilců se konaly v konopišťském zámeckém parku.
OBRAZEM: V Konopišti na Nový rok znovu běhali a také plavali

Markéta Doušová