„Čekala jsem přes týden na PIN z nemocničního očkovacího centra, abych se tam mohla zaregistrovat pro třetí posilující dávku. Dcera mi volala, že se mohu nechat oočkovat i bez zadávání PINu tady na Karlově, tak jsem to využila, i když nejsem zaregistrovaná,“ přiznala paní Dana z Benešova postávající v devět hodin ráno, tedy na samém startu akce, na konci dlouhé fronty. „Nakonec jsem přece jen volala a paní mi řekla, ať přijdu, že určitě někdo nedorazí, takže se na mě dostane,“ dodala.

Fotogalerie: Mobilní očkovací tým v baru Labyrint v Benešově

K těm objednaným patřili také příslušníci Policie ČR. „Jsme rádi, že tuhle možnost máme. Z našeho oddělení nás dorazilo celkem devět," řekl zástupce vedoucího Obvodního oddělení PČR Benešov Aleš Zemina.

U očkování v Labyrintu byl také zastupitel Benešova a radní pro zdravotnictví Středočeského kraje Pavel Pavlík. Ten potvrdil, že v současnosti krajem korzuje šest mobilních očkovacích týmů, které vakcinují každý pracovní den.

„Vedle těchto týmů je tu i dalších zhruba patnáct těch, které pracují v součinnosti se stálými očkovacími centry. Jejich pracovníci vyjíždějí do domovů seniorů, domů s pečovatelskou službou nebo firem,“ připomněl radní s tím, že zaregistrovaných je 160 zájemců a očkovací tým s sebou přivezl o 40 dávek více.

Dostalo se na všechny

Na očkování dorazila ve vozidle Pečovatelské služby okresu Benešov také téměř stoletá paní Miluše z Bystřice. Její doprovod ji chtěl dovést přímo do baru, ale pracovníci očkovacího centra se nabídli, že jí píchnou injekci přímo v autě. „Očkování paní Miluši zařídila naše paní vedoucí, protože se do centra v nemocnici nemohla dovolat,“ vysvětlila pracovnice pečovatelské služby.

Pro třetí dávku si do Labyrintu přišel také benešovský starosta Jaroslav Hlavnička. Potvrdil, že za akcí stojí především tajemnice Magda Zacharieva a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Veronika Kondrátová. Právě ta také seděla u stolku u vchodu do očkovacího místa a vyplňovala s občany potřebné tiskopisy, zatímco jeden z dobrovolných hasičů měřil přicházejícím bezkontaktním termometrem tělesnou teplotu.

„Akce skončila ve čtvrt na dvanáct a dostalo se na všechny, tedy i na ty předem neregistrované,“ potvrdila s tím, že je dobře, že akce nejen pro obyvatele města a prvotně určenou pro starší pětašedesáti mohla být připravena.

„Jsem ráda, že jsme pomohli těm, pro něž je on-line systém registrace problémem a že se také trochu odlehčí nemocničnímu očkovacímu centru,“ uvedla Kondrátová. Nejen pro ni měl pochvalu starosta Benešova Jaroslav Hlavnička. „Dobrovolní hasiči z našich osad k očkování přiváželi méně pohyblivé občany a za to jim patří poděkování,“ uzavřel.