Ale jaká byla ta letošní?

Na její start se v Růžkových Lhoticích úderem
13 hodiny postavilo úctyhodných 92 cyklistů.

V kategorii muži I. jich bylo 14, kdy si nejlépe vedl Marek Stehlík s časem
49 minut a 51 sekund, druhý dojel Ondřej Pajer, třetí pak Jan Vobecký.

V kategorii muži II., která byla nejpočetnější, na jejíž start se postavilo 35 závodníků dojel s nejlepším časem 46 minut a 15 sekund Petr Černý, za ním skončil Jan Štefan a trojici NEJ uzavřel Filip Stehlík.

Do kategorii muži III. se zaregistrovalo 13 cyklistů, kdy byl nejrychlejší Jiří Mašek s časem 55 minut a
16 sekund, o necelé dvě minuty byl pomalejší František Pajer, a o čtyři minuty Tomáš Urbančík.

Poslední, čtvrtou mužskou kategorii reprezentovalo
7 závodníků. Na prvním místě se umístil Jaromír Tomek (51:03), za ním Zdeněk Klíma, a třetí pak skončil Josef Řačák.

V ženách I. byly pouze dvě ženy, kdy lepší, s časem
56 minut a 54 sekundy než Lenka Tvrdíková, byla Andrea Mošová.

Kategorie ženy II. měla
12 zástupkyň. Z nich byla nejrychlejší Pavla Kostková s časem 58 minut a 31 sekund. Druhá dojela Jana Klinecká a třetí Michaela Dospělová.

Ženy III. byly čtyři. První přetrhla cílovou pásku s časem 1 hodina 19 minut a
55 sekund Jarmila Vrtílková, které dýchala na záda Jitka Horňáková a té zase Hana Tvrdíková.

Kategorii žáci zastupoval pouze 1 kluk a to Libor Švec, který dorazil do cíle za
1 hodinu 21 minut a
49 sekund.

Poslední kategorií byly žákyně. Ty se vydaly na třicetikilometrovou trasu tři. Adéla Štědroňová, která s časem 1 hodina 24 minut a 32 sekund předjela druhou Barboru Hýskovou a třetí Elišku Homolovou.

Přestože měl letošní, již 29. ročník cyklistické časovky Strnadova třicítka mírně pozměněnou trasu, účast byla hojná a spokojenost závodníků stoprocentní.