Kdo informaci o skonu třiačtyřicetiletého muže pustil do světa, je nepodstatné. Důležitější je, že se Jindřich Forejt, velký znalec vládnoucího rodu Rakouska-Uherska, zotavuje v nemocnici z mozkové příhody.

„To, co se o panu Forejtovi psalo, komentovat nebudu,“ uvedla Jana Sedláčková, kastelánka státního zámku Konopiště, kde Jindřich Forejt po odchodu z pražského Hradu organizoval výstavy a přednášky o Habsbursko-Lotrinské dynastii a také provázel návštěvníky.

Intenzivně spolupracoval s Konopištěm například v roce 2017, kdy si v květnu toho roku na zámku připomínali 300 let od narození jediné české královny Marie Terezie. Svou výstavu s názvem Marie Terezie – panovnice stojící u zrodu úspěšné dynastie tehdy Jindřich Forejt na Konopišti připravoval společně se správou zámku Národním muzeem v Praze a Vojenským historickým ústavem od ledna.

„Držíme panu Forejtovi palce a přejeme mu, aby se dal dohromady a mohl se, pokud bude mít zájem, zúčastnit dalších plánovaných večerních prohlídek Konopiště,“ řekla kastelánka Jana Sedláčková s tím, že předchozí spolupráci hodnotí velice pozitivně a těší se na další.