Křižovatka bude sice dál úrovňová, ale její uspořádání zvýší bezpečnost. Kruhové křížení bude totiž označené jako spirálové. Její jednotlivé pruhy zabrání křížení jízdy dalším vozidlům. Pro některé řidiče ale bude změna znamenat i trochu stresu. Když se „netrefí“ do správného pruhu, vyjedou jinam a budou si muset dát repete.

„Zprovoznění spirálové křižovatky je proto trochu složitější,“ připomněla Nina Ledvinová, tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR, které je investorem stavby.

Benešovská Pražská ulice prochází rekonstrukcí. nyní probíhá její druhá etapa.
Do konce listopadu část Pražské ulice zabírají stroje

V první etapě bude zprovozněna celá středová sekce s výjezdy po silnici I/3 ve směru na Prahu a Bystřici, s odbočením na Mariánovice na nový úsek silnici II/110 a také pokračováním do Křižíkovy ulice do Benešova přes novou stykovou křižovatku se silnicí III/1103. „Předpokládáme, že se tak stane v úterý desátého prosince,“ potvrdila Nina Ledvinová.

Hned poté investor odstraní takzvaný bypass, tedy dočasnou komunikaci, po které automobily jezdí nyní. Ta pomohla zkrátit objížďku staveniště, která by jinak měla mnoho kilometrů. Až se tak stane, vybudují cestáři poslední odbočení.

„Vznikne účelová komunikace směrem na Konopiště a bude tím dokončen připojovací pruh k silnici I/3, čímž dojde ke kompletnímu dokončení. Včetně terénních úprav předpokládáme, že se tak stane na jaře 2020,“ dodala mluvčí s tím, že ŘSD za stavbu zaplatí okolo 60 miliónů korun bez DPH. Konečná cena ale bude známa až po úplném dokončení díla.

Ve dvoře Gymnázia Benešov vyroste nová tělocvična. Kraj nyní hledá dodavatele prací.
Při stavbě nové tělocvičny počítá kraj s úsporami