Je velice milé, že každý rok se v masce přidá i nějaký tatínek, maminka nebo dokonce celá rodina a nebylo tomu jinak ani letos. Krásné byly také strašidelně ozdobené kočárky. Všechny děti i ty bez masek dostaly na startu od hodných čarodějnic a zvířátek svítící náramek, perníkového netopýra a bonbony. Než se zaregistrovaly všechny masky, mohly si děti vyzkoušet u kašny, zda se trefí čarodějnici do kotle s čarodějným lektvarem nebo zda roztančí kostlivce.

Po páté hodině se vydal průvod jako každým rokem za hlavní čarodějnicí, kterou všichni dobře poznali podle svítícího koštěte, směrem přes centrum Benešova na „Klášterku“. Je to vždy moc hezký pohled na dlouhý průvod osvětlený lampiony a světýlky.Na konci všechny čekalo slavnostní vyhlášení deseti nejhezčích a zároveň nejoriginálnějších masek. Ale každým rokem je čím dál tím těžší vybrat jen deset masek, tak jich bylo letos dokonce patnáct.

První místo bylo jasné, nemohl na něm být nikdo jiný než dva světélkující kouzelné stromy, byly naprosto úžasné. Na druhém místě se umístila rodina Transformers – maličký Bumbleebee, Optimus Prime a Topspin. Na třetím místě zavinovací metr, kosmonaut a Olaf. Na čtvrtém místě podzimníčci, na pátém dva bonbonky M&M'S, na šestém myšák Mickey a myška Minie. Myšák Mickey během průvodu usnul a přebíral cenu spící, ale maminka ho statečně donesla až do cíle. Na sedmém bezhlavý umrlec a lesní skřítek, na osmém berušky, na devátém maličká mumie. A na desátém až patnáctém místě se umístila bílá paní, uklízečka, ducháček,rodinka strašidel a rodinka zombie.

Všechny vyhlášené masky dostaly nejen diplomy, ale i věcné ceny, kterými nemůže být u dětí nic jiného než hračky, knížky, plyšáci a hry.

Pak následoval ohňostroj, na který se všichni těšili. Byl jako vždy moc hezký a doprovázela ho podmanivá hudba. Po jeho skončení se ozval hlasitý potlesk a všichni se pomalu začali rozcházet domů. A protože nám letos počasí opravdu přálo, tak jste ještě v osm hodin mohli
potkat v ulicích rodiny s lampióny.

Blanka Škorpová