"Provoz byl obnoven v 19:46 oběma směry," potvrdil informaci mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Demolice mostu se podle něj uskutečnila prakticky bez komplikací a podle plánu.

Dálnice D1 byla od sobotního večera obousměrně uzavřena mezi 21. a 34. kilometrem. Auta jezdila odklonem. Pro osobní auta byla stanovena objížďka přes Benešov, Soběhrdy, Kozmice, nákladní auta měla objížďku delší. Ve směru na Prahu na ni najížděla už u Humpolce na 90. kilometru, dále jela po silnici I/19 na Tábor, dálnici D3, silnici I/3 a na D1 najela u Mirošovic. Někteří neukáznění řidiči kamionů se ale snažili využít objížďku stanovenou pro osobní vozy, kvůli čemuž ji ucpali a policie tak musela řešit dopravní komplikace. Kolony se na objížďce tvořily především v neděli, dnes byla situace klidnější. Hustší provoz byl ale například na silnici první třídy číslo 3.

Uzavírka dálnice. Ilustrační foto.
Bourání nadjezdu přineslo na D1 kolony. Směrem od Prahy i do ní

Tragická nehoda

Dvoudenní uzavírku dálnice doprovázela tragická nehoda, která se stala v neděli na 35. kilometru těsně před uzavírkou ve směru na Prahu. Zemřel při ní řidič kamionu. Střetly se kamion, dodávka, osobní automobil a autobus. „Řidič kamionu, který v zúženém úseku dálnice nedobrzdil, narazil do kolony stojících vozidel a utrpěl zranění neslučitelná se životem. Ke zranění osob cestujících v autobuse nedošlo, jedna osoba z osobního vozidla se zranila lehce a lidé, kteří cestovali v dodávce, vyvázli bez zranění,“ uvedla mluvčí středočeské policie Lucie Nováková.

Tragická řetězová nehoda autobusu, osobního auta, kamionu a dodávky na dálnici D1.
Hromadná nehoda na dálnici D1 u Ostředku. Jeden člověk na místě zemřel

Stavbaři bourali most poblíž 24. kilometru u Kaliště. Během 48 hodin museli dělníci odstranit tři pole nosné konstrukce a zbourat spodní stavbu včetně základů obou opěr. Termín uzavírky byl vybraný do období, kdy je provoz zejména nákladní dopravy nižší. O nedělích a státních svátcích totiž platí v době od 13:00 do 22:00 zákaz jízdy nákladních vozidel nad 7,5 tuny.