Na Benešovsku podle mluvčí krajských hasičů zasahují jednotky profesionálů a také sborů dobrovolných hasičů především na silnicích. Na ty vítr vyvracel nebo lámal celé stromy a silné větve. Silnice mokré po ranním dešti byly také zasypané spadaným listím a jízda proto vyžadovala zvýšenou opatrnost.

„Do této chvíle máme hlášeno celkem 115 výjezdů,“ potvrdila Vladimíra Kereková před půl třetí odpoledne a informovala, že vyráží do terénu a další zprávy podá vedoucí mluvčích HZS kraje Tereza Fliegerová.

Ta již za čtvrthodinu uvedla o dalších deset případů více a upřesnila, že z výjezdů hasičů bylo 112 kvůli technické pomoci a to zejména právě kvůli zataraseným silnicím. Hned sedmkrát ale hasiči likvidovali za pomoci výškové techniky také uvolněné střešní krytiny.

Na parkovišti mezi panelovými domy na sídlišti V Zátiší v Kralupech nad Vltavou skácel ve čtvrtek 21. října vichr strom na parkující auto. Na místě zasahovali hasiči.
Vichr lámal stromy, komplikoval dopravu. ČEZ vyhlásil v kraji kalamitní stav

„Právě teď hasiči pracují na Vlašimsku na silnici ze Zdislavic do Malovid, kde vítr převrhl přívěs a navíc tam převržení hrozí také dodávkovému automobilu,“ popsala. „Nehody se naštěstí obešly bez zranění.“ upřesnila.

Už kolem poledne hasiči z HZS spěchali na 60. kilometr dálnice D1. Také tam převrátil vichr přívěs tažený dodávkou. „Cestou si museli hasiči prořezat silnici, kterou zatarasil padlý strom,“ dodala mluvčí.