Ti vydávají každý týden nové přehledy o epidemiologické situaci ve výskytu akutních respiračních infekcí (ARI) a chřipky. Jejich poslední hlášení se vztahuje k pátému, tedy minulému kalendářnímu týdnu.

„Ve sledovaném období byl ve Středočeském kraji zaznamenán oproti předešlému týdnu mírný pokles celkové nemocnosti akutních respiračních infekcí a to o 1,3 procenta," informovala Lilian Rumlová, ředitelka odboru protiepidemického Krajské hygienické stanice Středočeského kraje. a připomněla ještě, že celková nemocnost činila v pátém týdnu 1 759 onemocnění na 100 tisíc obyvatel. „Nejvyšší nemocnost byla hlášena v okrese Praha západ a Příbram, nejnižší zůstává v okrese Beroun," dodala.

V porovnání s předchozím kalendářním týdnem zaznamenali hygienici také pokles onemocnění s klinickým obrazem chřipky takzvané ILI, což je influenza–like illness, a to o 4,7 procenta.

Celková nemocnost ILI ve Středočeském kraji je 266 případů onemocnění na 100 tisíc lidí, tedy 15,1 procenta z celkové nemocnosti akutní respirační infekce.