Pro příznivce myslivosti, ale současně i pro děti při příležitosti jejich mezinárodního dne ho připravila Českomoravská myslivecká jednota a její Okresní myslivecký spolek Benešov.

„Akce jsme připravili nejen pro našich 1450 registrovaných členů, ale také pro veřejnost a právě pro děti," potvrdil Vojtěch Poslušný, jednatel Okresního mysliveckého spolku Benešov.

Právě děti si mohly zastřílet ze vzduchové pušky nebo z luku do terčů v podobě zvěře.

V Konopišti se bylo nač dívat. Nechyběla lovecká hudba v podání Benešovských hornů nebo stejně zaměřené lidovky Českého šramlu.

„To, co předváděly horny, jsou myslivecké signály, které se používají v praxi a to od zahájení honu až k jeho ukončení," vysvětlil jednatel OMS Benešov.

Návštěvníci se vyptávali a fotografovali s dravci. Viděli i práci řezbáře při výrobě podložek pod trofeje a mohli si také zakoupit lovecké nože.
Velice zajímavá byla také ukázka vábení jelenů na mušli či umělou vábničku a k tomu zasvěcený výklad.

Asi nejvíc se ale líbily ukázky práce mysliveckých psů při dohledávání zvěře nebo jejího aportování k lovci ať už z houštiny nebo z vody.

„Veřejnosti byla určena i expozice péče o zvěř a to, jak se myslivci o zvěř starají. Právě proto na Mysliveckém dni nechyběl ani stánek votické Ochrany fauny s níž úzce spolupracujeme," připomněl Poslušný.

O žaludky návštěvníků se postarali kamarádi myslivců pořádajícího spolku z okresu Žiar nad Hronom Ludovít Červenák s Kamil Pinka, kteří pro konopišťskou akci přímo na místě připravili sedmdesát litrů guláše z kance.