To byl hlavní cíl již třináctého ročníku Memoriálu Václava Sysla. Střeleckého klání v disciplíně Trap neboli střelbě na asfaltové holuby, kde každý závodník střílí dvakrát na pětadvacet terčů.

„Tento závod se tady pořádá už asi třicet let. Ale od roku 2000, kdy zemřel náš kamarád Václav Sysel a hlavně velký příznivec sportovní střelby na asfaltové holuby ho pořádáme jako memoriál na jeho počest," vysvětlil Zdeněk Tůma, člen Mysliveckého sdružení Diana Chotýšany.

Vzhledem k tomu, že se jedná o otevřený závod, může se ho zúčastnit kdokoliv, kdo je držitelem platného zbrojního průkazu. Jak ale poznamenal Jaroslav Poupě, předseda chotýšanských myslivců jinak je tomu v případě, že by si chtěl přijít někdo zastřílet jen tak. To mu prý za poplatek půjčí brokovnici, aniž by měl svou nebo byl držitelem již zmiňovaného zbrojního průkazu.

„Většinou se tady sejde kolem padesáti střelců. A to nejen mužů, ale i žen. Dneska jich je tady ale pouze šestatřicet a tentokrát samí muži, kdy nejmladšímu závodníkovi je dvacet a nejstaršímu sedmdesát let," řekl Jaroslav Poupě s tím, že se jedná více méně o partu kamarádů z celých Čech a Moravy, kteří jezdí na závody do Chotýšan pravidelně.

„Bývalo tady i sto střelců, ale dnešní memoriál se kryje s jiným střeleckým závodem. Tuším ve Vráži u Chocerad, která je nedaleko odtud. Takže proto tak nízká účast. Samozřejmě své dělají i finance a pracovní zaneprázdněnost závodníků," doplnil svého mladšího kolegu Zdeněk Tůma, který přiznal, že by bylo potřeba, aby se na chotýšanské střelnici sešlo alespoň šedesát střelců. To aby nebyl závod pro pořadatele ztrátový. Startovné, které sdružení vybere, prý nepokryje ani náklady na jeho zorganizování.

Hlavní cenou Memoriálu Václava Sysla je odstřel srnec včetně zvěřiny, kterou dává do závodu Myslivecké sdružení Diana Chotýšany. Ale i ostatní ceny nejsou zanedbatelné. Například kvalitní pouzdro na brokovnici či náboje.

Umístění na prvních třech pozicích:
První místo: Jiří Maleček
Druhé místo: Zdeněk Smetana
Třetí místo: Otto Frohlich