Idea zrodu benešovské OPS vznikla na základě koncepce rozvoje turistického ruchu. Jeho nejpodstatnější částí je zlepšení provázanosti města s jeho klidovou zónou, parkem v Konopišti a možnost jeho lepšího využití pro aktivní odpočinek obyvatel i turistů.
V Konopišti totiž Benešov vlastní nejen největší parkoviště u zámku, rybník a některé z tamních cest, ale také amfiteátr s přilehlou loukou a restauraci Nová myslivna.
Právě proto by byly zakladatelům obecně prospěšné společnosti partnerem také správci pozemků v zámeckém parku, Lesy ČR (LČR) a Národní památkový ústav (NPÚ).
„Kvůli legislativě ale nemohou být tyto státní organizace členy OPS. Město se však musí zabývat také tím, zda by založení společnosti bylo efektivní a jak by organizace fungovala finančně," upozornil místostarosta Zdeněk Zahradníček.
Důvody, které vedení města uvádí jako ty, které by stály za založením vlastní OPS, má ve své náplni práce, a to už mnoho let, také OPS Posázaví.
To nepopírá ani největší kritik způsobu financování OPS Posázaví, místostarosta Roman Tichovský.
Místostarosta Benešova Roman Tichovský dokonce založení benešovské OPS považuje za zbytečné.
„Proč zakládat nově něco, co tady už poměrně dlouho a zaplaťpánbůh dobře, funguje?" odpověděl politik na dotaz otázkou a připomněl, že jde vlastně jen o to, jak nastavit systém financování Posázaví, který by byl transparentní a za odvedenou práci. „To je můj názor," řekl Roman Tichovský s tím, že zastupitelstvo mělo jiný a odsouhlasilo pro letošek podporu Posázaví sto korun na obyvatele města.
Celý článek najdete v tištěné podobě Benešovského deníku s datem 1. dubna.