Serveru Novinky.cz to potvrdila mluvčí policie Eva Stulíková. "Aby mohl být volající uznán vinným, musel by telefonát uskutečnit opakovaně, což se v tomto případě nestalo," uvedla.

Operační středisko Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje přijalo hlášení o nehodě přes tísňovou linku 112 v sobotu 11. května. 

Muž oznámil, že v Miličíně na jihu Benešovska najel kamion do davu lidí a nejméně dva z nich zranil. Zraněných ale bude asi více. Při nehodě nákladní auto také nabouralo další, osobní. 

„Hlídka vyjela na místo a zjistila, že se informace oznamovatele nezakládá na pravdě. Volajícímu se ale zpětně už policisté nedovolali,“ uvedla tehdy mluvčí PČR Středočeského kraje Markéta Johnová.

Zdravotníci, kteří přijeli pomoci skupině údajně zraněných lidí, přispěchali z nedaleké základny ZZS Votice a byli v Miličíně během deseti minut. Dorazila ale také posádka ZZS Sedlčany.

„Na místě, kde mělo k neštěstí dojít, nebylo nic. Žádná dopravní nehoda, žádní zranění, jen zmatení záchranáři na naprosto marném výjezdu,“ popsala zbytečnou práci mluvčí ZZS Středočeského kraje Petra Effenbergerová. „Svědek, který nehodu nahlásil, byl opakovaně kontaktován, až telefon nakonec zvedl. Operátorovi pak oznámil, že měl jen zlý sen,“ dodala mluvčí ZZS.