Prvním z nich je Táborská kasárna a její hlavní budova. A to přes to, že je Benešov jejím vlastníkem. Ovšem získal ji, společně s celým 25 hektarů velkým areálem, od vojska zdarma. Jinými slovy: stát městu majetek dal a nikde není napsané, že ho nemůže vzít.
Takovou možnost si sice vedení města připustit nechce, ale rozhodující slovo, v případném využití kasáren, mít bezpochyby nebude.
„Tuto možnost nepředpokládáme a to přesto, že se v kasárnách téměř nic neděje. Máme už projekty na jejich využití. Určitě tam brzy chceme přestěhovat část městského úřadu, který tam zabere polovinu hlavního objektu. Pokud by stát nařídil něco jiného, Benešov by musel poslechnout. Ale nevím, co by v Benešově běženci dělali," uvedl místostarosta Benešova Roman Tichovský s tím, že nelituje rozhodnutí zastupitelstva, které před několika lety zamítlo projekt podnikatele, který právě v areálu Táborských kasáren hodlal založit soukromou vysokou školu.
Také starosta města Jaroslav Hlavnička odmítá případné umístění běženců do samého centra Benešova.
Ovšem v Benešově nestojí jen Táborská kasárna, ale také Pražská. Ta však není v majetku města.
Pražská kasárna a v nich v podstatě poslední stojící objekt, byl před nedávnem rekonstruován na byty. Ty až do nedávna sloužily vojákům Armády ČR. Nyní je ale objekt prázdný…
„Domníváme se, že kapacity, které v Benešově máme nejsou pro účely přijetí migrantů vhodné a to především proto, že jsou přímo uprostřed města," uvedl místostarosta Benešova Zdeněk Zahradníček a připomněl, že do Benešova zatím žádná zpráva o tom, že by vláda chtěla disponovat s kdysi vojenským majetkem v držení měst, nepronikla.
Celý článek s dalšími názory vedení města nejdete v tištěné podobě Benešovského dníku s datem 14. žáří 2015