Místní parta motorkářů připravila tuto akci pro všechny příznivce jednostopých vozidel bez rozdílu kubatury a druhu, kterých dorazilo necelých padesát.

K vidění byly skútry, choppery, silniční a cestovní motorky. Zástupci organizátorů akce seznámili účastníky s programem a samotnou, necelých 80 kilometrů dlouhou vyjížďkou přes Kostelec nad Černými lesy, kde se konala motorkářská akce se stroji do 50 cm³.

Jednalo si již o 10. ročník zahájení motosezóny a o první ročník žehnání motorek, kterého se ujal místní farář Radim Cigánek. Po žehnání vystoupil Elvis Presley v podání skvělého Radka Tupého, který o sobě říká: "Jsem světově jediný a tudíž nejlepší - imitátor jiného imitátora". O focení s Elvisem byl pochopitelně velký zájem, po něm se účastníci seřadili na skupinovou fotografii.

Pak následovalo řazení motorek na vyjížďku a odjezd. Trasa byla: Sázava - Smrk - Zásmuky - Kostelec nad Černými lesy - Vyžlovka - Mukařov - Ondřejov - Stříbrná Skalice - Sázava. Poslední kilometry vyjížďky byly doprovázeny deštěm a chvíli i s kroupami, ale i tak se vydařila a samotný závěr akce v Taverně, kde byla zábava s kapelou Hanz band, měl tu správnou atmosféru.

Vladimír Trmal