Ale nejen oni. Do života řidičů a také pěších obyvatel města už zasahují také další vodaři. Ti od pondělí rekonstruují stávající městskou vodovodní síť v Čechově ulici. Později k ní přidají i vodovod v ulici Nové Pražské.

Práce bulharské firmy, stavějící pro dobrovolný svazek obcí Vodovodní přivaděč Javorník Benešov, částečně skončí až 24. září. Ale sjednocený povrch nyní rozrušených komunikací si motoristé vychutnají ještě o měsíc později. Kvůli vodovodnímu přivaděči z Javorníka jsou v Benešově jednotlivé ulice postupně uzavírány a po ukončení prací zase zprovozňovány. To mohou potvrdit třeba obyvatelé z ulice K Tužince. Tam už v současné době práce skončily, pokračují v ulici Karolíny Světlé a blíží se do ulice Rubešovy.


Asi klíčový moment nastane při překonávání ulice Červené Vršky. Touto ulicí projíždí od Prahy na Vlašim přes deset tisíc aut denně. A kvůli přivaděči bude zcela uzavřená. Kdy přesně a na jak dlouho zatím není jasné. Bude záležet na rychlosti stavby v ulici Karolíny Světlé a Rubešově a pak i na rychlosti budování v samotné ulici Červené Vršky.


Odtud pak výkopové práce zamíří přes ulici K elektrárně Matiegkovou, Máchovou kolem podchodu pod tratí do Hodějovského a vodovodní potrubí se spojí s větví pokládanou v ulici Ke stadionu. Samozřejmě i v uvedených ulicích výkopy zastaví veškerou silniční dopravu. Jak uzavírka ulice Červené vršky nebo Máchovy vypadá v reálu, zažili motoristé už loni.


Kvůli vodovodnímu přivaděči pokračuje také uzavírka ulice Ke stadionu. Začala už 12. června a auta tudy neprojedou až do středy 12. srpna.

Pravděpodobně ještě více potíží než práce v ulici Ke stadionu způsobí nejen motoristům projíždějícím, ale také těm místním, práce v jiné ulici – Čechově. Už v pondělí tam začali dělníci hloubit výkopy a pokračovat v tom budou až do poloviny srpna. K uzavírce Čechovy ulice se přidá stejné dopravní opatření také v ulici Nové Pražské, tedy té vedoucí od světelné křižovatky k Obchodnímu domu Hvězda.

Město Benešov naplánovalo uzavírky zmiňovaných ulic na etapy. První z nich, částečná uzavírka Čechovy s jednosměrným provozem ve směru od centra na Vlašim, platí od pondělí a potrvá až do dalšího pondělí, 20. července. Objízdné trasy by měly být vyznačené, a proto by nemělo docházet, tak, jako loni, k bloudění řidičů ulicemi města.

Celý článek s dalšími podrobnostmi o uzavírkách v Benešově, najdete v tištěné podobě Benešovského deníku s datem vydání 15. července.