Příprava nejnovější a zároveň nejvýše položené lyžařské sjezdové tratě ve středních Čechách z Javorové skály do Jetřichovic po průtazích konečně finišuje.
Počáteční zdržení způsobené čekáním na přidělení evropské dotace dohání stavbaři za pochodu.
„Musili jsme při zakládání staveb i odstřelovat skálu,“ poukázala Kateřina Vlčková z dodavatelské stavební firmy.
Na skálu narazili i při přípravě osazení patek pro budoucí ukotvení podpěr čtyřsedačkové lanovky.
„Příští týden budeme řešit osazení patky, která má být v místě, kde jsme narazili na skálu. Ta nejde jako ostatní odstřelit, protože pak by na sjezdovce vznikl velký kráter. Upevnění patky budeme zřejmě řešit injektáží,“ popsala stavařka potíže, které musí na Monínci řešit.
Stavba Sport Relax Centra Monínec se naplno rozjela letos na přelomu dubna a května. Celý ski areál má být hotový do konce letošního roku.
„Termín stihneme. Určitě,“ potvrdila přesvědčivě Kateřina Vlčková.
Hotový už je šesti set metrový lyžařský kotvový vlek v horní části sjezdovky, jenž po certifikaci čeká na kolaudaci.
Nyní se betonuje monoblok pro trafostanici, jenž má projít částečnou kolaudací koncem září. První nadzemní patro budoucí restaurace čeká nyní vyzdívání a betonáři dokončují opěrné stěny pro přemostění silničky mezi Jetřichovicemi a hotelem Relax.
„Prvky dřevěného most přivezou a smontují na místě po 20. září,“ upřesnila vedoucí stavby, podle níž je v horní části sjezdovky už upravený povrch, na nějž hodlá dodavatel na konci měsíce zasít trávu. Obdobné práce čeká dolní úsek svahu v říjnu.
Trubky a hydroboxy pro umělé zasněžování už jsou v zemi, připravuje se osazení čerpadel do čerpacích stanic u rybníku a nástupního prostoru lanovky. Celý ski areál jižně od Sedlce-Prčice spolyká 220 milionů korun. „Z naší dodavatelské firmy budeme určitě první, kteří si v prosinci na Monínci zalyžují,“ ujistila Kateřina Vlčková vyznavače bílé stopy.