„Veřejné WC bylo ve Voticích jen jedno, u autobusového nádraží. Vyslyšeli jsme prosby obyvatel. Mobilní záchod se nepodobá těm klasickým budkám, ale nabízí větší komfort, který je podobný tomu na klasických toaletách,“ předeslal starosta Votic Jiří Slavík.

Na supermoderní WC si mohou lidé zajít jen v případě, že u sebe mají mobilní telefon. Na mince totiž toaleta není uzpůsobená, poslouží jen po zaslání SMS. Příjemným plusem ale je, že takzvaná smart designová toaleta zapadá do zdejšího prostředí, a pyšní se bohatým vybavením. Kromě základních potřeb toaleta disponuje desinfekcí, dřezem na mytí rukou se zásobníkem vody i odpadkový koš. Hlavní novinkou je také to, že venku i vevnitř je možné si nabít mobilní telefon.

Moderní toaleta je na Benešovsku zatím raritou. Nejblíže ji mají těsně za hranicemi okresu ve Zruči nad Sázavou, kde jsou smart designové toalety hned na třech místech.

Smart designová toaleta ve VoticíchZdroj: Deník

Kliknutím zvětšíte.

SITUACE V BENEŠOVĚ

Problematika veřejných toalet je na Benešovsku živá. Když si lidé chtějí ve větších městech „odskočit“, ve většině případů musí hodně hledat. „Když jedu do Benešova na nákupy, už dopředu vím, že na záchod mohu jedině v některé z restaurací při obědě. Jinde možnost není. A na nádraží se mi nechce,“ potvrdila obyvatelka okresu Milena Zádvorská. Benešov skutečně nyní disponuje jen veřejným záchodem na vlakovém nádraží. To na tržnici bylo prozatím zrušeno. V plánu ale je, znovu ho otevřít. Kdy se tak stane, je ale hudbou budoucnosti.