V příběhu plném fantazie, v němž se potkává moderní současnost s pohádkovým světem nadpřirozených bytostí, se v roli Ignáce, upíra z Temešváru, který se snaží využít nelehké situace a získat svou dávnou lásku Patricii, představí okouzlující Karel Dobrý.

„Je to spíš takový dlouho odmítaný nápadník, než krvelačný upír," popsal Ignáce jeho představitel Karel Dobrý.

Pro svou postavu získal nejen atraktivní černý kostým, ale také elegantní upírské zuby. Hned první natáčecí den na něj čekala scéna, kdy se líbá s Patricií. Rozhodně mu v tomto záběru zuby překážely méně, než při obědě v polední pauze, ale i to se obešlo bez nehody.

Kostýmy pro Strašidla vytvořila Lucie Ulíková, líčení umělecká maskérka Nevena Thielová.

Kostýmy byly šity přímo na míru filmu

„Kostýmy strašidelné rodiny jsou z devadesáti procent navrženy a ušity přímo pro tento film. Nejprve jsem chtěla postavy roztomilé netradiční rodinky odlišit od obyvatel malého městečka pouze částečně, ale pohádkový žánr a podrobný rozbor scénáře umožnil odtrhnout je od současnosti. Drobná vznášecí kouzla, topení vodníkem a proměny v kočku mne nakonec dovedly ke kompletnímu zpracování kostýmů. Některé triky vyžadují více variant, a tak jsem měla možnost vytvořit krásnou kolekci," uvedla Lucie Ulíková.

Podle ní byl z celé kolekce nejnáročnější právě kostým upíra Ignáce.

„Jeho netopýří kabát, vesta a vlastně celý komplet se nedal sesadit z fundusových kousků. Proto bylo vše navrženo, nakoupeno a ušito od A do Z. S výškou postavy Karla Dobrého kostým ožil a nadpřirozeno vstoupilo z dávných dob do šedé současnosti," dodala kostýmní výtvarnice.

Paní Patricie bude mít pět kostýmů

Pro Terezu Kostkovou je připraveno hned pět kostýmů, v nichž se objeví nejen jako čarodějka. Paní Patricie se totiž ve svém kouzelnickém řemesle specializuje na proměnu ve známé filmové hvězdy. A tak na natáčení filmu Strašidla symbolicky zavítal duch Audrey Hepburnové nebo Marilyn Monroe. Paruky pak byly pro Terezu Kostkovou dovezeny až z Paříže.

Modely pro Patricii spolu s kostýmem pro Ignáce a vodníka Bublu, kterého hraje Jiří Dvořák, patří k těm nejdražším.

Vodník své kostýmy neustále namáčí

„Poslední jmenovaný má více převleků a všechny topíme a máčíme. Náš vodník je elegantní švihák, nesmělý milovník s prošedivělými skráněmi. Chce se zalíbit krásné paní Karolíně (Tereza Bebarová), a tak jeho převleky od pruhovaného voraře z Podskalí, přes ženicha, po velkou frakovou klasiku svědčí o vzrůstajícím citu ke křehké Terezce Bebarové. Bylo třeba také brát ohled na požadavky speciálních efektů. Většina triků se klíčuje na modré nebo zelené p

ozadí, takže to přineslo další limity," prozradila Lucie Uhlíková.

Ve filmu měla hrát původně celá rodina

Na Terezu Kostkovou ve filmu Strašidla čekalo i jedno příjemné setkání. Poprvé se na filmovém plátně potká se svou maminkou Carmen Mayerovou. Režisér Zdeněk Troška měl původně v plánu obsadit do filmu všechny tři příslušníky herecké rodiny Kostkových včetně Petra Kostky. Z toho z časových důvodů sice sešlo, ale Tereza s maminkou si zahrají kouzelnickou maminku a dceru.