Jedná se o uměle vytvořený převis se speciálními chyty o výši 3 a šíři 8 metrů, který je umístěn u zdi se sousedním pozemkem hned vedle stávající lezecké stěny v rohu zahrady.
„Na rozdíl od lezecké stěny však nemusí být lezci na boulderingové stěně jištění pomocí lan nebo karabin, protože bouldering je založen spíše na vodorovném lezení na nižších převislých skalách, kde nehrozí pád z velké výšky. Aby se i přesto předešlo vážnějším zraněním, bude pod stěnou vytvořen dopadový prostor v podobě matrace se speciální venkovní úpravou,“ upřesnil Miroslav Brožek ze Spolkového domu. Ten je zároveň akreditovaným lezeckým instruktorem věnující se dětem z místního lezeckého kroužku a dalším zájemcům o lezení na umělé lezecké stěně.
Výstavba boulderingové stěny probíhá v rámci dlouhodobého projektu „Zahrada plná aktivit“, jehož cílem je vytvořit na zahradě příznivé zázemí pro různé sportovní činnosti a pro volný čas návštěvníků všech věkových kategorií. Součástí tohoto projektu byla již výstavba výše zmiňované lezecké stěny, která proběhla v červnu 2007.
Slavnostní otevření boulderingové stěny je naplánované na začátek září.