V redukci váhy Lucie došla dokonce už tak daleko, že musí obměňovat svůj šatník. Oděvy, které nosila na začátku desetiměsíčního projektu, loni v říjnu, jí už jsou velké.

Lucie Váňová už popáté navštívila nutriční poradnu benešovské nemocnice a získala další rady pro svůj nelehký boj s přebytečnými kily.
K jeho uskutečnění Lucii ostatně zůstal z minulé návštěvy poradny stejný úkol: zapsat si svůj reálný, třídenní jídelníček, aby nutriční terapeutka mohla zjistit, kde se Lucie odchyluje od předepsaného jídelníčku a provést případné změny a doporučení.

Chyba, kterou Lucie ve stravování dělá je na základě analýzy sepsaného reálného jídelníčku stále stejná – snižování předepsaného počtu chodů a množství jídla.

„Lucie si neustále snižuje doporučené denní dávky stravy," popsala nutriční terapeutka Tereza Filipová.

Právě to má za následek snižování výživových hodnot, které nestačí ani pro základní tělesné funkce. Její příjem živin není vyrovnaný, převažují především sacharidy a tuky, což není dobře. Podle nutriční terapeutky je potřeba jíst vše a docílit vyrovnaného přísunu všech živin. Snižování předepsaného množství stravy bývá častý problém u mnoha klientů, a i když lidé hubnou třeba bez pomocí specialisty, obvykle také až příliš snižují přísun potravin. A to není dobře.

„Místo toho, aby docházelo ke snižování hmotnosti, naopak dochází k jejímu zvyšování, jelikož si tělo začne dělat zásoby pro případ nouze. Pokud je příjem stravy dostatečný, nemá organismus důvod si tyto zásoby vytvářet," připomněla nutriční terapeutka Tereza Filipová.

I tak se Lucii podařilo opět snížit svou váhu. Ke zlepšení pak došlo především z hlediska pitného režimu, který se Lucii již daří dodržovat.
„Nyní se mi už daří opravdu hodně pít. S jídlem je to tak, že někdy nestíhám a nemám čas sníst vše, co bych měla. Jindy už nemám hlad, cítím se plná a další sousta do sebe nedostanu. Úplně nejhorší je to když jsem ve stresu. To nejsem schopná jíst vůbec," přiznala Lucie Váňová.

Aby se Lucie mohla posunout v hubnutí dál, rozhodla se nutriční terapeutka změnit její jídelníček tak, aby co nejvíce vyhovoval – obměnit jídla a snížit počet chodů.

„Momentálně bude lepší jídelníček přizpůsobit z hlediska množství i druhu potravin, tomu co slečna Váňová jí, než aby jedla méně. Důležité bude jídelníček naplánovat tak, aby Lucie mohla jíst méně, ale aby se udržel vyvážený stav všech potřebných živin," vysvětlila nutriční terapeutka Filipová.

Do nového jídelníčku už by bylo možné zahrnout i nějaké sladkosti. Lucie to ale odmítá.

„Sladké mi hrozně chybí. Ale budu radši, když bude jídelníček bez sladkého, jelikož mám strach, že bych se neudržela a místo kostičky čokolády bych snědla celou tabulku," obává se slečna Váňová.

Že se Lucii daří hubnout je vidět už i na jejím šatníku.

„Každou chvílí si musím kupovat menší kalhoty a trička. Šatní skříně už mám poskládané podle velikostí – od velikosti padesát po čtyřicítku. To je docela příjemné, když to člověk pak vidí," raduje se Lucie.

Do příští návštěvy nutriční poradny Nemocnice Rudolfa a Stefanie bude mít Lucie přichystaný nový jídelníček, na který se již těší.
„A uvidíme, co prozradí další tělesná analýza," dodala Tereza Filipová.

Jarmila Křížková