Poslední červnovou středu se totiž ti, kteří nastupují do vlaku na nádraží v Týnci nad Sázavou nebo zastávkách Pecerady, Svárov a Poříčí nad Sázavou svého obvyklého spoje s konečnou stanicí v Čerčanech, nedočkají.

„České dráhy informují, že ve středu 26. června od 1:00 do 4:15 hodin bude na trati Týnec nad Sázavou – Čerčany výluka,“ informuje Městský úřad Týnec nad Sázavou prostřednictvím mobilního rozhlasu registrované příjemce zpráv.

České dráhy proto na zmiňovaný den sestavily takzvaný výlukový jízdní řád. Ten se bude vztahovat na celkově tři osobní vlaky číslo 9031, 9000 a 9033. Ty během středečního rána nahradí autobus. Týkat se to bude dvou vlaků odjíždějících v 1:45 a 4:06 z Týnce ve směru na Čerčany a jednoho s odjezdem ve 3:41 z Čerčan do Týnce nad Sázavou.

Do autobusu budou cestující nastupovat v Týnci na autobusovém nádraží, ležícím hned vedle toho vlakového. V Peceradech náhradní spoj zastaví na autobusové zastávce u železniční zastávky. Kdo by se ale chtěl v uvedenou dobu svézt ze Svárova či na Svárov, má smůlu.

„Tato železniční zastávka se neobsluhuje!“ stojí ve výlukovém jízdním řádu.

Zastávka náhradního autobusového spoje v Poříčí nad Sázavou ve směru na Čerčany bude na zastávce BUS v Pražské ulici, přibližně 80 metrů za křižovatkou s ulicí Čerčanskou. V opačném směru využijí cestující zastávku BUS v Benešovské ulici naproti románskému kostelu sv. Petra.

V Čerčanech náhradní autobus zastaví tradičně před drážní budovou v Nádražní ulici.

"Ve středu 26. června bude v noci od 1:45 do 4:15 zastavený železniční provoz na celé trati mezi Prahou-Braníkem a Čerčany. V této době na úseku proběhne plánovaná výměna software zabezpečovacího zařízení," připomněl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Výlukový jízdní řád najdete ZDE