„Na místě jsme vybrali tři a půl tisíce korun a předpokládám, že ještě tak tisíc korun dostanu od lidí, kteří mi volají, že chtějí přispět, přestože se sobotního cvičení nezúčastnili," uvedl organizátor dobročinného bootcampu Jan Šach.

Ačkoliv účast na akci přislíbilo Honzovi prostřednictvím facebooku několik desítek lidí, realita byla nakonec jiná. O poznání smutnější. K benešovskému plaveckému bazénu totiž dorazilo nakonec jen deset sportovců z řad veřejnosti. Včetně organizátorů si pak protáhlo tělo a tím přispělo Mírovi na nákladné zdravotní pomůcky, léky či rehabilitace šestnáct lidí.

„Veřejnost je vůči takovýmto charitativním akcím často skeptická, a také nejsem v Benešově zatím příliš známý. Věřím ale, že až tady budu působit déle a lidé budou znát v čem boatcamp spočívá, tak jistě přijdou. Teď se účastnili více méně pouze klienti mé posilovny," vysvětlil hlavní organizátor akce pravděpodobný důvod tak nízké účasti.

Velké plus vidí Jan Šach v pořádání sportovních charitativních akcí venku, kam se na rozdíl od tělocvičny vejde takřka neomezené množství zájemců. Proto i další sportovní klání plánuje uspořádat v přírodě.

„Kdy to bude a pro koho bude výtěžek určený zatím nevím. Jediné co vím je, že bych chtěl podobné charitativní cvičení pořádat jedenkrát měsíčně a vždy pro lidi nebo organizace tady z Benešovska," pokračoval Honza, který míní, že tohle je způsob jak jednoduše a rychle získat za jedno dopoledne docela dost peněz. Navíc lidé přesně vědí, pro koho je výtěžek určený.

Se svou přítelkyní už takhle pomohl několika konkrétním psím útulkům a loni v prosinci uspořádal charitativní maraton pro českého válečného veterána, kterého vážně zranili v Afghánistánu. Peníze ze startovného putovaly na mužovo rehabilitace.

A v čem sobotní sportování spočívalo?

Na několika stanovištích absolvovali účastníci především cviky s vlastní váhou zaměřené tak, aby se procvičilo co možná nejvíc svalových partií. Jednoduše cviky přirozené pro tělo. Žádné, které by směřovaly jen na jednu část těla.

„Šlo zhruba o pětadvacetiminutové série hodně rychlých energeticky a fyzicky náročných cviků s minimálními pauzami," vysvětlil závěrem Jan Šach.