Tak by se dal ve stručnosti popsat první ročník letního festivalu přátel České Sibiře Miličínských hudebních slavností.

„Okrašlovací spolek uvádí, že se jedná o první ročník, ale tato akce byla zorganizovaná už podruhé," poznamenala na úvod Jana Slabá Janoutová, členka miličínského spolku s tím, že poprvé se slavnosti konaly již v loňském roce.

„Šlo tedy o takový nultý ročník. A jelikož slavily velký úspěch, rozhodli jsme se udělat z nich pro příští léta každoroční tradici," vysvětlila Jana Slabá, která míní, že vysoká návštěvnost hudebních slavností na miličínském Hájkově náměstí tkví v tom, že nabízejí hudbu i zábavu všem věkovým kategoriím.

Hájkovo náměstí je díky páteřní komunikaci rozděleno na dvě poloviny a tím na dvě hudební scény. Zatímco v jedné bylo zázemí pro děti, kde na ně čekal skákací hrad, malování na obličej, dětská diskotéka a speciální host, klaunka Sylva, která děti zapojila do nejrůznějších her, pobavila, rozesmála a každému z nich na rozloučenou vytvořila z balónku zvířátko, druhá polovina náměstí byla věnovaná hudbě s posezením v parku, kde nechyběl ani taneční parket na dlažebních kostkách.

„Taneční orchestr Základní umělecké školy Sedlčany Blue Orchestra zahrál muziku pro všechny generace. Poté vystoupila svěží rocková partička Dilated a nakonec nejočekávanější Kolaříci zahráli pěkně od podlahy fajnovou dechovku, na kterou si zatančili mladší i starší a dokonce i naše dvaadevadesátiletá spoluobčanka Emílie Kytýrová," uvedla členka místního okrašlovacího spolku.

V průběhu celého odpoledne byl doprovodný program v podobě vystoupení vícemistryň České republiky v cheerleadingu Chilli Cheerleaders, které pro přítomné uspořádaly mistrovství Miličína v páce. Slavnosti byly zakončeny ohňovou show.