Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) na svém webu informovalo, že v první řadě bude zcela vyměněn asfaltový povrch na přibližně 300 metrech silnice vedoucí skrze Miličín, protože vykazuje množství závad.

„Povrch je zasažený kavernami i ztrátou asfaltového tmelu, místy se vyskytuje hloubková koroze. Vozovka je navíc poznamenaná častými lokálními vysprávkami, proto ji odfrézujeme a povrch v celém úseku vyměníme za nový,“ stojí ve vyjádření ŘSD.

close Rekonstrukce průtahu Miličína začíná 17. srpna. info Zdroj: ŘSD zoom_in Rekonstrukce průtahu Miličína začíná 17. srpna.

Investiční akce, která je společná s městem Miličín, bude podle ŘSD řešit také dva nové přechody pro chodce a zklidnění dopravy na vjezdu do města pomocí vybočovacího ostrůvku. Na jižní straně města vznikne nový odbočovací pruh v křižovatce s místní komunikací. Chystá se také  úprava systému odvodnění, úprava chodníků podél silnice i stávajících sjezdů. Dojde i k rekonstrukci veřejného osvětlení, dopravního značení a zádržných a vodících prvků.

„Naší snahou je, aby po uvedení zrekonstruovaného úseku do provozu došlo ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy,“ píše se na webu ŘSD.

Vozovka se bude opravovat vždy po polovinách ve čtyřech navazujících etapách. Provoz místem stavby bude veden kyvadlově, přičemž přes den ho budou usměrňovat speciálně proškolení pracovníci, v nočních hodinách pak budou na místě fungovat semafory.

Zhotovitelem prací je společnost STRABAG, která opravu průtahu Miličína provede za 22,90 milionu korun bez DPH. Hotovo by mělo být v listopadu.