Právě prožívá šťastné rodinné období – se svojí manželkou Bárou se raduje z narození syna. Jmenuje se Samuel a známý miliardář, jehož zásluhou byl například ve Štětkovice v posledních letech postaven obecní úřad s prodejnou, modlitebna, sportoviště, železniční domek s kolejištěm, nám exkluzivně poskytl několik informací.

Řekl, že syn po narození 25. února vážil 3200 gramů a měřil 48 centimetrů. „Byl jsem přítomen u porodu. Fyzicky jsem své ženě pomoci nemohl, ale věřím, že psychická pomoc byla vítaná," sdělil Radim Passer s tím, že každé početí nového miminka i jeho narození jsou zázraky a on je za tak úžasný boží dar vděčný. Poznamenal, že mu bývá smutno, když vidí, že někteří lidé si života neváží. Svěřil nám, že za vybráním jména pro syna je příběh.

Když začali se svojí nastávající plánovat svatbu, říkali si prý, jak by bylo krásné, kdyby dítě počali právě o svatební noci. Toto přání se jim vyplnilo.
„A proč Samuel? Když si žena dělala těhotenský test, řekl jsem před odhalením výsledku: Počkej, přečtu ti jeden biblický příběh. No a ten byl o Samuelovi a jeho rodičích. Test dopadl pozitivně, a tak jsem ženě řekl: Budeme mít Samuela. To jméno znamená v hebrejštině ´vyslyšel Bůh´. A po několika měsících se potvrdilo, že čekáme chlapečka," vysvětlil. Potvrdil, že miminka si užívá a snaží se s péčí o něj podle svých časových možností manželce pomáhat.

„Považuji to za přednost a radost," říká Passer. Narození Samuela nic neubralo na jeho lásce k jedenáctiletému synovi Radimovi z prvního manželství. Neodmítl ani odpověď na otázku, jak nového sourozence přijal. „Na brášku se určitě těšil, teď musí být trpělivý až miminko na něho začne reagovat," řekl. (mb)