Některé okresní obce již svým dětem nadílku rozdaly. Stalo se tak o uplynulém víkendu, kdy třeba Sázavu, Votice či Pyšely Mikuláš se svým doprovodem navštívil.

Tyto akce ale pořádala sama města, tradiční chození po domácnostech se teprve chystá na úterní podvečer. Ještě předtím si ale mohou malí zájemci spolu s rodiči užít mikulášskou nadílkou konanou ve Vlašimi, Benešově a Týnci nad Sázavou.Zkrátka přijdou letos děti v Neveklově. „Mikulášskou nadílku bohužel letos nepořádáme. Klasicky ale po městě chodí parta lidí s nadílkou,“ řekla vedoucí infocentra Blanka Kopková.

Kam za Mikulášem na BenešovskuZdroj: Deník

Kliknutím zvětšíte.

V Pyšelích již děti nadílku od města dostaly. V úterý se ale mohou těšit na další. Tu jim přinese jedno ze dvou mikulášských uskupení, které ve městě funguje již řadu let. „Máme skupinu lidí, která se tomu věnuje asi 25 let. Jsou to starší lidé, takže i čerti jsou značně vypelichaní. Jelikož byli velice vytížení, druhá mikulášská parta se vytvořila asi před deseti lety,“ podotkla vedoucí pyšelského infocentra Miroslava Kocourková.

Stejně jako v jiných obcích, si musí tyto skupiny rodiče zarezervovat. Pak nehrozí, že by děti nadílku nedostaly. I v těch nejmenších vesnicích v okrese totiž čerti spolu s Mikulášem rok co rok chodí.