Přívalové deště potrápily obec Mezno, kde přetekl místní rybník a voda se tak spolu s bahnem valila po silnici a zatopila níže položená místa. Na místo vyjely jednotky HZS Benešov a SDH Mezno, Sedlec-Prčice a Miličín. Hasiči na místě odklízeli komunikaci, sklepy a kotelny od nánosů bahna. Spolu s místními obyvateli zkontrolovali a vyčistili kanály, aby voda mohla odtékat.

V Novém Kníně na Příbramsku zase bylo po sedmé večer uzavřeno kvůli odklízení naplaveného bahna náměstí Jiřího z Poděbrad.

Ilustrační foto
Víc než nehody zkomplikovalo návrat z prázdnin počasí

Přívalové srážky si vyžádaly zásah hasičů i v Rakovníku, a to hned na několika místech. "Jednalo se o zatopená níže položená místa, ucpané kanály a někde také bahno a kameny na vozovce nebo železniční trati. V jednom případě policie uzavřela silnici pod viaduktem, kterou zatopila voda a uvízla v ní vozidla," uvedli hasiči.

Silnici pod viaduktem zatopila voda a uvízla v ní vozidla.Zdroj: HZS Středočeského kraje

K dalšímu zásahu pak rakovničtí hasiči spěchali do obce Lašovice, kterou se přehnala blesková povodeň. "Obcí se valila voda z lesa i polí, hladina na zádržné hrázi zhruba o metr přetékala výšku hráze," uvedli hasiči s tím, že na místo byl povolán záchranný útvar Zbiroh s UDS Tatra k vyčištění koryta.

Hasiči nejčastěji zasahovali u popadaných stromů a větví a u zatopených níže položených míst. Nejvíce zasaženými oblastmi jsou Příbramsko, Rakovnicko a Benešovsko.

Ilustrační foto.
Prázdniny mohou uzavřít bouřky s přívaly deště
Vrcholem sobotního dne na Soundtracku bylo živé provedení hudby k filmu Amadeus.
Na příští Soundtrack má dorazit i Pierce Brosnan, agent 007