VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mezi politiky opět jiskřilo téma zábavního parku v kasárnách

Benešov – Město u světově proslulého zámku, navštěvuje málo turistů. S tím je potřeba něco dělat. Přesně tuhle větu bývalí i současní vládci města vyslovili už mnohokrát. Jenže se zatím nic nezměnilo.

9.12.2017
SDÍLEJ:

Zasedání zastupitelstva BenešovaFoto: Deník / Kellner Zdeněk

Zatímco bývalé vedení Benešova plánovalo progres v přílivu návštěvníků v zavedení turistického ekovláčku pendlujícího mezi atraktivním Konopištěm a městem, současní lídři chtějí jít ještě dál. Podporují záměr investora vybudovat v někdejších Táborských kasárnách obří zábavní rodinné centrum.

Ekovláček vozí zájemce za dotované jízdné od dubna 2012. Za těch uplynulých šest sezon svezl v průměru kolem 40 tisíc lidí ročně. Podrobnosti, kolik jich jelo z Konopiště do Benešova a kolik z nich bylo těch, kteří předtím ekovláčkem do Konopiště nejeli, ale přivezl je zájezdový autobus či jejich osobní auto, ale neexistují. Jisté však je, že ekovláček zájem o město nezvýšil.

A obdobě to cítí také kritici záměru vedení města přivést do kasáren zábavní park. Turisté, kteří se tam se svými dětmi pobaví, prý jen těžko najdou cestu i do Benešova. Zvlášť proto, že hlady ani žízní v lunaparku trpět nebudou a ten jim má nabídnout i ubytování.

Přesto propagátoři myšlenky tvrdí, že právě zábavní park turistice v Benešově pomůže. „Právě teď máme příležitost s tím něco udělat,“ přesvědčoval propagátor vzniku parku Pavel Dvořák. „Při nedávném veletrhu v Petrohradu jsem zjistil, že se Rusové začali zajímat i o to, kde je Benešov. To proto, že hledali další možnosti v Česku a dozvěděli se, že by tu mohl být zábavní park,“ vysvětloval zastupitel.

Zastupitelka Blanka Raudová, která podniká v cestovním ruchu potvrdila současný trend. „Hodně se zvýšila poptávka po zájezdech do zábavních parků v Německu,“ uvedla a vsuvku přidal také starosta Benešova Petr Hostek. „Zkuste se zeptat u velkorysých vesničanů těsně nad Benešovem, kterým se to líbí a nemají s tím problém, kolik lidí přijde do tamního Farmaparku. Je to kolem 200 tisíc lidí,“ řekla lídr radnice.

Mezi zapřisáhlé odpůrce vzniku zábavního centra v zastupitelstvu patří také Luboš Machulda. Ten je společně s dalšími lidmi členem petičního výboru, který shání podpisy proti zamýšlenému parku.

Signatáři dokumentu nesouhlasí ani se zahájením jednání o využití pozemků v areálu bývalých Táborských k výstavbě rodinného zábavního centra.

Nejvíce petentům vadí blízkost parku stávající výstavbě rodinných domů. „Park zásadním způsobem naruší klid v této zóně a dojde tím i ke znehodnocení investic občanů a poklesu tržních cen pozemků města,“ upozorňuje petiční výbor, který tvoří Vladimír Zlevor, Luboš Machulda a Marie Hospodková. Jejich názor se totiž opírá o zprávu investora. Ten počítá s návštěvou až 300 tisíc lidí ročně.

A i když je doprava parku plánována mimo město, ze směru od křižovatky U Topolu, předpokládají členové petičního výboru, že část návštěvníků pojede mezi domy. „Domníváme se, že Benešov by měl hlavně kultivovat a rozvíjet současný klidný ráz našeho města a nepouštět do něj aktivity, které svým rozsahem překračují potřeby jeho obyvatel,“ dodal petiční výbor.

Autor: Zdeněk Kellner

9.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Příprava maturitních plesů je především v režii studentů

Ilustrační foto

Vítr převrátil návěs nákladního auta

Sklad v areálu zemědělské společnosti zničil požár

Benešov – Šok jednoho z pracovníků a škoda dosahující předběžně až k milionu korun. To jsou asi nejdůležitější okolnosti, které provázely požár v provozovně benešovské akciové společnosti Mydlářka nedaleko Konopiště. Došlo k němu ve čtvrtek 18. ledna odpoledne.

Z Vlašimi do Benešova řidiči neprojedou. V zatáčce na Nechybě se stala havárie

Nechyba - Řidiči, kteří jedou z Vlašimi do Benešova či opačně, mají v pátek 19. ledna dopoledne smůlu. Klasickou cestou, tedy silnicí 112, která propojuje tyto dvě města, neprojedou. V zatáčce u samoty Nechyba se stala havárie dvou osobních vozidel. Policisté proto projíždějící vozidla odklánějí na objízdnou trasu.

Benešovský atletický stadion začne vznikat už na jaře

Benešov – Ještě celý týden mají čas firmy, které by chtěly získat lukrativní milionovou zakázku města Benešova na výstavbu atletického stadionu na to, aby se přihlásily do výběrového řízení. Předpokládaná hodnota díla je 43,6 milionu korun.

Majitelé památek si mohou zažádat o finanční pomoc

Benešov - O peníze na zachování, stavební obnovu a restaurování nemovitých kulturních památek mimo památkové rezervace a zóny, které nejsou národními kulturními památkami a nejsou ve vlastnictví České republiky, si mohou říci jejich majitelé.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>