A to se povedlo jen čtyřem týmům, z nichž se do Sněmovny dostali z Benešovska pouze dva lidé, Jaroslava Pokorná Jermanová (třetí na kandidátce ANO 2011) s 5 168 přednostními hlasy a votický starosta Jiří Slavík (desátý na kandidátce TOP 09) se 4 585 kroužky.

Mezi ostatními kandidáty z Benešovska má nyní pouze jeden alespoň trochu reálnou šanci stát se dodatečně poslancem. Je ním z jedenáctého místa kandidující benešovský zastupitel a radní kraje Pavel Pavlík (ODS). Získal 2 950 přednostních hlasů a je tak prvním čekatelem, pokud by se uvolnil post ve Sněmovně v poslaneckém klubu ODS.

Votický starosta Jiří Slavík.
Starosta Votic Jiří Slavík je poslancem, jeho prioritou dál zůstává město

„Na začátku voleb jsem ani nedoufal, že bych mohl skončit první pod čarou. Volby jsou nejen obrovský úspěch koalice SPOLU, ale pro mě je to také velký závazek vůči těm, kteří mi dali svůj hlas. Současně mi to také ukazuje, že svou práci na kraji nedělám úplně špatně,“ zhodnotil Pavel Pavlík.

Jeho spolustraník Tomáš Novák z Benešova vstupoval do voleb z jednatřicátého místa. Za 897 hlasů získal jednadvacáté náhradnické místo.

Mezi Piráty a STAN kandidovalo pět osobností z Benešovska. Piráti: třináctka Jan Lička ze Struhařova, sedmnáctka Daniel Netušil z Benešova a devatenáctka Václav Kubaljak ze Struhařova získali 759, 1 140 a 602 preferenčních hlasů, patří jim tak náhradnické pozice osm, dvanáct a čtrnáct.

Týnecký starosta Martin Kadrnožka, nestraník na osmadvacáté pozici kandidátní listiny STAN a čtyřiatřicátý člen hnutí STAN Lukáš Pilát z Mrače mají mezi náhradníky pozice dvaadvacet a osmadvacet.

Volby ve Vrchotových Janovicích.
Levice na nule: Chleby nedaly sociální demokracii a komunistům ani jediný hlas

Druhý z Benešáků na listině ANO 2011, Jiří Švadlena, startující na třiatřicáté pozici, má za 722 kroužků mezi náhradníky pětadvacáté místo.

Lepší startovací pozici měl na sedmém místě kandidátky SPD člen strany Miloslav Hess z Vlašimi, který má nyní za 439 preferenčních hlasů čtvrté místo mezi čekateli. Jméno devátého Miroslava Křečka z Benešova (SPD) zakroužkovalo 370 voličů a na listině náhradníků mu patří číslo šest. Neustupovská Lucie Vrbová (SPD) získala 289 preferenčních hlasů a je tak na osmadvacátém místě v galerii náhradníků.