Její v pořadí šestadvacátý ročník organizovala pan-evropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci Comenius.

„Je to velký úspěch celého ústavu, to je o všech zaměstnancích,“ zdůraznil ředitel ústavu Josef Hendrych, který má vedle dalších ocenění i titul Manažer odvětví 2015 Zdravotnické služby a v témže roce se umístil v celostátním žebříčku zmiňované soutěže v TOP 10. O rok později ho napodobila spolupracovnice Marie Křížová, když získala třetí místo v celostátní soutěži Sestra roku.

Cílem prestižní soutěže je nalézt, vybrat, zviditelnit a ocenit české firmy, podniky, či společnosti z co nejširšího spektra ekonomických aktivit, které dosahují vynikajících, mimořádných anebo pozitivně pozoruhodných výsledků.

V rámci letošního roku byly kromě stovky nejlepších oceněny i společnosti a instituce z celkem osmi oborových kategorií s přímým dopadem na životní úroveň obyvatel Česka. Jde na příklad o cestovní ruch a hotelnictví, strojírenství a informační a komunikační technologie, stavebnictví a dopravu nebo zdraví, vzdělání a humanitu. A právě v této kategorii zabodoval také Rehabilitační ústav Kladruby.