Právě takovou informaci zavolala po přečtení čtvrtečního článku v Benešovském deníku jeho čtenářka z Bystřice.

„Přijeďte se na něj podívat," vyzvala a přidala i příběh, který by nevymyslel ani Steven Spielberg.

„V Benešově za mým manželem přišel jeden bezdomovec. Řekl, že mu před nějakým časem finančně pomohl a že mu za to něco dá," líčí neobvyklou událost čtenářka Deníku, která si nepřeje zveřejnit jméno. „A do ruky mu dal jakýsi hodně těžký kámen. Když ho muž přinesl domů, hned mi bylo jasné, že to je meteorit!" řekla čtenářka s tím, že by bylo dobré, kdyby se redaktoři Benešovského deníku na objev přijeli podívat. „Určitě by to zajímalo také astronomy," dodala.

Zvěst od Deníku získali bezprostředně po senzační zprávě z Bystřice také astronomové z Vlašimi Jan Urban a Rudolf Vlach. Oba jsou k informaci, že meteorit přistál nepozorovaně na Benešovsku, spíše skeptičtí.

Chybí přece jen věc nejdůležitější – důkaz. Nestačí jim ani to, že údajný meteorit vidělo v benešovském Káčku několik lidí.

Pokud by však byla informace skutečně pravdivá, byla by to pro vědce obrovská senzace a také hodně velká záhada.

„Meteorit, který by bezpochyby zanechal na obloze stopu, kterou by alespoň některá z observatoří zachytila. To by se podařilo i v případě, že by bylo zataženo. Padající meteorit by totiž výrazně ozářil oblohu," míní Rudolf Vlach.

Údajný meteorit, který vypadá spíše jako kus železné rudy, je nyní v redakci. Už v nejbližších dnech ho prozkoumají i vlašimští astronomové.

Už dříve jsme o meteoritu napsali ZDE