Původní šatlava na rekonstrukci stále čeká, zrovna tak historická polorozpadlá rozhledna na Neštětické hoře. Rozestavěný obchodní dům na náměstí připomíná socialistickou „hurá“ výstavbu ve střediskových obcích.
„Záměr na obnovu věznice za budovou městského úřadu máme, ale zatím jsme ho pozastavili,“ připustil starosta Karel Šebek. Důvodem odsunutí obnovy šatlavy jsou neposkytnuté dotace. Žádost o peníze byla vyřazená už v předvýběru.
„Cyklostezky máme a další jsou připravené k realizaci,“ pochlubil se starosta. Cykloturistům však musí při návštěvě města stačit pár laviček na náměstí, obchod, cukrárna, zázemí s posezením u místní čerpací stanice a dvě mapy Neveklovska.
Připravovaná rekonstrukce a zvýšení rozhledny na Neštětické hoře je ve stádiu projektu. Chybí řádná příjezdová komunikace k objektu, po němž by případný dodavatel prací mohl přepravovat materiál, a jež by po skončení stavby sloužila jako přístupová cesta pro návštěvníky.
Nedostavěný obchodní dům by se po několika změnách majitelů měl dočkat přestavby na dům s pečovatelskou službou, v jehož přízemí by místním i návštěvníkům zpříjemnily život komerční provozovny.
„Majetkové vztahy jsou už vyřešené, ale v sociálních fondech nyní nejsou na podobná zařízení peníze. Stát dal na sociální služby více peněz lidem do ruky, což omezuje poskytování služeb v obdobných zařízeních,“ vysvětlil Karel Šebek, který zastupuje region v senátu.
Ani na částečnou obnovu dobového židovského hřbitova peníze nejsou. Pražská židovská obec, jakožto správce objektu, se žádostí o krajskou dotaci na obnovu náhrobků neuspěla.