„Dohadujeme se nyní také o ceně, která by odpovídala pozemkům v Benešově,“ sdělil místostarosta Zdeněk Zahradníček.

Na radnici se budou bavit o tom, jak získat podporu

Otázky týkající se podnikání proberou na radnici s odborníky a úředníky nejen podnikatelé, ale například i ti, kteří by se jako osoby samostatně výdělečně činné chtěli sami postarat o svůj příjem. Setkání s podnikateli v Benešově, jak pořadatel, Městský úřad Benešov akci nazval, se koná už ve čtvrtek 23. ledna od 9 do 15 hodin v zasedací místnosti městské rady ve druhém patře radnice na Masarykově náměstí čp. 100.

Pořadatelé zavedou řeč také k diskusi o možnostech finanční a nefinanční podpory, a to státní i nestátní. Na akci se budou podílet CzechInvest, Agentura pro podnikání a inovace, která se zabývá dotacemi ze strukturálních fondů EU, Agentura pro podporu exportu CzechTrade, Středočeské inovační centrum podporující spolupráci firem a výzkumných organizací a také Místní akční skupina Posázaví.

Vlašimáci hlásí, zda jsou v bezpečí

Je ve městě pod horou Blaník bezpečno? Tuhle základní otázku by měl zodpovědět výsledek ankety, kterou mohou Vlašimáci vyplňovat na webu města od neděle 19. ledna. Na základě výsledků dotazníkové akce pak vlašimská radnice, tedy jak její političtí představitelé tak kompetentní úředníci sestaví závěrečnou zprávu o skutečné bezpečnosti Vlašimi. Pak už bude jednodušší přijmout vhodná opatření, která by nedostatky v oblasti bezpečnosti nasměrovala tam, kam si většina lidí přeje.

Radní pronajali parkoviště

Jednomyslně se všech šest přítomných radních města postavilo k otázce krátkodobého pronájmu parkoviště u ulice Pod Brankou v Benešově. O pronájem představitele města požádala pražská obchodní společnost J + M autodíly, která tím hodlá zajistit dostatek místa pro auta hostů plesu. Pronájem se uskuteční od soboty 8. února 15 hodin do neděle 9. února čtyř hodin ráno. Za celou dobu pronájmu zaplatí nájemce dva tisíce korun včetně DPH.

Dostali povolení na celý rok 2020

Povolení pro stanovení přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích, na sinicích II. a III. tříd ve správním obvodu Obce s rozšířenou působností Benešov, získala sedlčanská firma Údržba silnic. Právě ta se stará o zachování sjízdnosti vozovek a k tomu potřebuje opravované úseky vyznačit v souladu s předpisy. A aby to firma zdlouhavě nedělala pokaždé před jednotlivými pracemi, zajistila si souhlas Silničního správního úřadu Benešov a Policie ČR Benešov na všechny akce v letošním roce 2020.