Pokud se některá maminka ještě o prázdninách rozhodne, že své dítě zapíše do mateřské školy, má smůlu. Školky v našem okrese jsou totiž plně obsazené.

I přesto, že se v Benešově nachází pět mateřských škol, ani v jedné není jediné volné místo.

„Žádné nové dítě už nastoupit nemůže, protože školky mají hygienou určenou kapacitu. Maminka by musela hledat volné místo jinde,“ uvedla vedoucí oddělení školství, odboru školství a kultury MěÚ Benešov, Marie Štěpánková.

Vlašim zřizuje mateřské školy čtyři.
„Máme tři ve Vlašimi a jednu v Domašíně. Největší školka je Velíšská, která bude od září rozšířena o jednu další třídu. Ale jako každý rok máme plnou kapacitu zapsaných dětí a samozřejmě převisy. Ředitelky jsou za děti, které jsou samozřejmě zodpovědné,“ řekl vedoucí oddělení školství a kultury Městského úřadu Vlašim, Lubomír Zábranský.

Kvůli problému s nedostatkem míst chce Vlašim vybudovat školku další.

Problém by měly s umístěním dítěte do školky i maminky ve Voticích.

„Školku máme jednu a ta je plně obsazena. Momentálně Mateřskou školu Pacovská rozšiřujeme a další dvě třídy se budou otevírat v září,“ sdělila vedoucí oddělení školství, kultury a sociálních věcí MěÚ Votice, Ladislava Trachtová s tím, že další dítě by mohli přijat jedině, kdyby některé ze zapsaných v září nenastoupilo.

Mezi školky,které mají volná místa, patří soukromá Mateřská školka MiniSvět v Mrači.

„Oficiálně se nám prostřednictvím webových stránek přihlásilo patnáct dětí, takže máme zaplněnou polovinu třídy,“ uvedl jednatel společnosti Petr Kucek.