Vstupné činí sto korun, děti pak zaplatí polovinu. Před koncertem nám Markéta Mazourová ochotně odpověděla na několik otázek.

Už jste ve Vlašimi či jinde na Benešovsku někdy vystupovala?
Přímo ve Vlašimi bohužel ještě ne, ale na Benešovsku párkrát s kapelou. Ráda na tyto akce vzpomínám, protože jsme měli vždy milé a srdečné publikum. Diváci se nestyděli projevit a reagovali nejen na naše skladby, ale i otázky. Byly to moc příjemné koncerty.

A máte k tomuto regionu nějaký bližší vztah?
V těchto místech mám pár dobrých přátel a ráda sem občas zajedu na výlet. Času je ale bohužel málo, takže jsem ráda, když výlet spojím s vystoupením.

Znáte vlašimský zámek?
Zámek je nádherný, ale mohu ho hodnotit pouze z venkovního pohledu. Dovnitř jsem zatím neměla šanci se dostat, o to víc se těším na vystoupení. Také jsem četla, že zámecký park patří k nejkrásnějším parkům v Evropě.

S jakým repertoárem ve čtvrtek vystoupíte?
Chtěla bych diváky potěšit pestrým repertoárem. Dovezu spoustu netradičních nástrojů, takže věřím, že návštěvníci koncertu uvidí bicí nástroje, které ještě neviděli, a uslyší zvuky, které ještě neslyšeli.

Muziku nejen hrajete, ale i skládáte. Co vás baví víc?
Mám ráda obojí. Nemohla bych se rozhodnout jen pro jedno z toho. Při koncertech si užívám kontakt s publikem a mé extrovertní já se vybije - vybubnuje. A doma jsem pak zalezlá se svou introvertní polovičkou a užívám si to soukromí a klid.

Ovlivňuje výběr skladeb, které na koncertě zahrajete, třeba to, že budete vystupovat na zámku?
Ano, prostředí je vždy velmi důležité jak pro volbu repertoáru, tak pro volbu kostýmu. Pocházím z Valtic, kde jsme bydleli pod zámkem, a musím říct, že je mi moc blízké to "vznešené" prostředí. Takže koncerty na zámcích, hradech a v kostelích mám vlastně nejraději. Připadám si tam drze trochu jako doma.

Hráčka na bicí nástroje Markéta Mazourová, absolventka Pražské konzervatoře a Akademie múzických umění, se věnuje sólovému hraní i spolupráci s řadou orchestrů a souborů. Vystupovala či stále koncertuje mimo jiné s Komorní filharmonií Pardubice, Agonem, Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK, Komorním orchestrem Dvořákova kraje nebo Saxofonovým kvartetem Bohemia.

KAREL SOUČEK