Už využívané modré a oranžové lůžko nyní doplnilo třetí – žluté. „Toto porodní lůžko je výborné pro všechny fáze porodu. Nastávajícím maminkám navozuje pocit příjemného a bezpečného prostředí,“ uvedl primář porodnice Stanislav Matoušek.

Výhodou uvedených lůžek, které si pro gynekologicko – porodnické oddělení pořídila benešovská nemocnice za více než 600 tisíc korun s dotací EU, je jednoduchá manipulace a také velký počet opravdu využitelných funkcí. Rodička si proto může zvolit pro sebe nejvhodnější polohu. „Díky tomu zajistíme mamince pohodlí v průběhu náročného procesu jakým porod pro každou ženu jistě je,“ dodal primář.

Gynekologicko-porodnické oddělení používá od října také nový kardiotograf, který monitoruje matku při porodu. „Protože je pro nás bezpečí maminky a miminka prioritou, jsme moc rádi, že jsme získali další přístroj pro monitoraci matky a dítěte při porodu, který snímá srdeční frekvenci plodu a děložních stahů. Dokáže také měřit srdeční tep matky a volitelně i její krevní tlak,“ vysvětlil primář Stanislav Matoušek s tím, že sonda pro monitoraci dvojčat, je samozřejmostí.

Porodní boxy zrekonstruovala nemocnice po šestnácti letech. V boxech je vyhřívané lůžko pro ošetření novorozence bezprostředně po porodu. Zázemí tam najdou i otcové, kteří se tam mohou převléknout a být po celou dobu u porodu.

„Naší snahou je co největší soukromí na porodním sále. Boxy jsou uzavíratelné a ve veselém barevném provedení. V případě zájmu může maminka využít vlastní aroma či muzikoterapii. Na zmírnění porodních bolestí poskytujeme famakoterepii, která je bezpečná pro matku i plod, aplikaci epidurální analgesie, inhalaci rajského plynu – entonox za příplatek,“ doplnila lékařka porodnice Kateřina Hlaváčková.

Ilustrační foto.
KRÁTCE: V nemocnici otevřou lidem dveře na plicní ambulanci
Kamera na rohu Malého náměstí a ulice F. V. Mareše v Benešově pomohla před nedávnem při vyšetřování banální dopravní nehody, od níž ale viník ujel.
Benešovský kamerový systém se napřesrok nejspíš znovu rozšíří