U něj přibudou značky Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech s dodatkovou tabulka a textem „MIMO BUS“, Stůj, dej přednost v jízdě!, Přikázaný směr objíždění vpravo, Zastávka autobusu a vodorovné značení Přechod pro chodce, Vodící čára a dále osazení svislého dopravního značení na silnici II/107 – Hlavní pozemní komunikace, Zákaz odbočování vpravo s dodatkovou tabulkou s textem „MIMO BUS“ a obdobnými značkami i z druhého směru jízdy.

Připomenou si také Einsteinova slova

Také v Benešově si lidé připomenou šílenosti, které provázely nástup „čisté rasy“ v Evropě před polovinou minulého století. Akce věnovaná Dni památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti se díky pořadatelům z Evropského klubu Benešov uskuteční v neděli 26. ledna v benešovském památníku na novém židovském hřbitově. Účastníci si tam od 14 hodin připomenou i slova Alberta Einsteina – Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na něj dívají, aniž by něco udělali.

Mohou prokázat, co znají o lesích

Děti a studenti se mohou zapojit se do celoevropské znalostní soutěže o přírodě YPEF 2020 (Young People in European Forests – Mladí lidé v evropských lesích). Místní kolo soutěže, v níž o úspěchu rozhodují znalosti o lesích, lesnictví a přírodě vůbec, pro ně na úterý 18. února připravují lesní pedagogové Vojenských lesů a statků ČR v Obecnici na Příbramsku. „Soutěžit budou tříčlenné týmy a přihlásit se může kdokoliv, tedy i mladí z Benešovska,“ potvrdila koordinátorka soutěže Monika Sedmíková.