Ten kromě nepřeberného množství pouťových atrakcí nabídne svým návštěvníkům i něco dobrého na zub. Dozlatova opečené klobásy, správně vychlazené pivo, ledovou tříšť, pro milovníky sladkostí pak pendreky, cukrovou vatu nebo čerstvě upražené mandle.

„V neděli je Mezinárodní den dětí, a tak jsme se rozhodli, že i my dáme dětem nějaký dárek. Pokud k nám kterýkoliv den přijdou s níže uveřejněným kuponem, získají padesáti procentní slevu na jednu atrakci v našem lunaparku," uvedla Jiřina Tříšková, spolumajitelka Lunaparku Tříška s tím, že touto cestou chce pozvat i „své" děti z Dětského domova Racek, které budou mít jako pokaždé vstup na všechny atrakce zdarma.

Lunapark Tříška už zhruba šest let spolupracuje nejen s benešovským dětským domovem, ale ještě s dalšími třemi domovy z Prahy a také s Modrým klíčem, což je nezisková nestátní organizace poskytující sociální služby dětem i dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Také oni nemusí u Tříšků za zábavu nic platit.

„A jak tato naše spolupráce vznikla? Konkrétně u DD Racek to byla naprostá náhoda. Přišla paní se skupinkou dětí a já se jí zeptala, odkud jsou. Když řekla, že z dětského domova, rázem měly na všechny atrakce vstup zdarma. Sama mám totiž pět dětí a dokonce už i pět vnoučat, takže pro děti mám slabost," vysvětlila zrod jednoho silného přátelství Jiřina Tříšková.

Kromě Čerčan se mohou malí i velcí milovníci poutí z Benešovska setkat s Tříškovými třeba už příští sobotu na louce vedle amfiteátru na Konopišti a od 12. do 17. srpna pak na benešovském posvícení na parkovišti Pod brankou. Tam na ně čeká i každoroční ohňostroj, který je plně v režii Lunaparku Tříška.

„Mezi Konopištěm a benešovským posvícením jedeme ještě na jarmark do Železného Brodu, odtamtud do Hradišťka a na Máchovo jezero, kde budeme půl druhého měsíce," poznamenala spolumajitelka pouťových atrakcí.

Máchovým jezerem štace rodinného klanu Tříškových rozhodně nekončí. Následovat bude posvícení v Sadské, Mladá Boleslav, vinobraní na zámku v Roudnici nad Labem, velká pouť, včetně ohňostroje v Českém Brodě, Václavská pouť ve Staré Boleslavi a nakonec Praha 4 Modřany, kde Lunapark Tříška zakončí svou letošní sezonu.

„Víte, já sice pocházím z Prahy, ale Benešovsko je moje srdeční záležitost. Jako malá jsem do Benešova a jeho okolí jezdila s rodiči a dokonce tady mám velkou kamarádku Ivanu Růžičkovou, která pracuje v Domě dětí a mládeže a s kterou jsme určitě deset let pořádaly Pohádkový dětský les," dodala závěrem Jiřina Tříšková.