Podle řady lidí jste právě vy tím, kdo dokázal přivést do Vlašimi stamiliony dotací. Je to tak?

To, co se nám podařilo, jsem nedokázal jen já sám. Musíte k tomu mít tým skvělých lidí se schopnostmi, znalostmi a zkušenostmi. Musí mít chuť do práce. Do některých věcí jsme se přesto vrhali doslova po hlavě. Naštěstí jsme už tenkrát měli lidi, kteří s projekty uměli. Vlašim ale měla také štěstí. V začátcích nebyla taková konkurence. My měli kvalitní projekty a hodnotící orgány nám dávaly zelenou. V šuplíku nám nezůstal ani jeden nedotažený projekt.

Mohla v entuziasmu vlašimských úředníků hrát svou roli také jakási oprávněná nebo i vsugerovaná křivda z toho, že se Vlašim stala na úkor Benešova až druhým městem v řadě a snaha nás, „Ševců“ to těm „Povidlákům z Benešova ukázat?

Je pravdou, že v době okresu Benešov investice putovaly více do Benešova. Rozvoj a pomoc našemu město jsme ale necítili jako soutěž s Benešovem. Měli jsme s ním dobré vztahy i když od té doby, co odešel pan Chromý, už k tomu nebyla taková vůle. Přece my, Vlašimáci, nebudeme Benešovu závidět, že tam mají nové nádraží nebo akvapark? Vždyť ho budeme využívat také. Nyní k nám Benešáci jezdí na koupaliště nebo na Májové slavnosti. My zase jezdíme do Benešova do nemocnice. Mezi městy tak blízko sebe by neměla být rivalita a závist. V obou sídlech jsou věci, které můžou sloužit všem.

Nebude vám při dojednávání pomoci Vlašimi scházet senátorství?

Scházet to může, ale nepamatuji si, že bych nějakou dotaci pro Vlašim ovlivnil jako senátor. To neexistuje. Dříve poslanci „porcovali medvěda,“ ale to už dávno padlo. Úloha senátora je pomocí schvalování zákonů chránit obce a jejich obyvatele před zákony stavěnými proti nim. Bez mandátu senátora se mi trochu uleví. Pokud uspěji v komunálních volbách ve Vlašimi, bude práce pro město, ažaž a bude náročná. Měli bychom se proto soustředit na to, abychom ještě nějaké dotace získali.

Nekandidovat do senátu je už váš definitivní postoj?

Není. Vlašim je v senátním obvodu s Kutnou Horou a tak možná zvážím kandidaturu za další čtyři roky. Je to ale přece jen ještě dlouhá doba.