„Lucie Kvaková, která nás reprezentovala v bocce přivezla ze soutěže družstev zlatou medaili, z dvojic bronz, a v kategorii jednotlivců skončila na čtvrtém místě," uvedla jedna z trenérek borců ze Sportovního klubu Světáci Tloskov Hana Čejková s tím, že Karel Latta a Jiří Kubásek se ve stolním tenise postarali o stříbro v unified čtyřhře (hraje sportovec se svým partnerem), a ve dvouhře mužů obsadil Karel pátou příčku.

Aby se mohli sportovci olympiády zúčastnit, musí být registrovaní v Českém hnutí speciálních olympiád, které tyto aktivity částečně dotuje, a zároveň museli splnit určité předepsané limity. Zatímco Lucka se do Antverp nominovala začátkem července loňského roku na Visegrádských hrách v Olomouci, kde ve své kategorii zvítězila, Karel s Jirkou si zajistili účast vítězstvím na Národním turnaji ve Dvoře Královém v listopadu 2013.

„To víte, že radost z medailí byla obrovská. Hlavně u Lucky. Ta si dokáže závody, ať už se jedná o zápolení v rámci našeho centra, nebo na mezinárodní úrovni skutečně užít," řekla Hana Čejková, která na Lucku prozradila, že je opravdu hodně emotivní. Proto také své umístění v jednotlivcích v bocce, těsně za medailovou pozicí oplakala.

„Kája je jiný. Vzhledem k tomu, že závodí déle a má tedy i více zkušeností, ví, že prohry ke sportu patří. A hlavně, je to chlap," odpověděla Hana Čejková na dotaz, zda i on kvůli páté příčce, kterou obsadil ve stolním tenise ve dvouhře mužů, nějakou tu slzičku uronil.

Karel Latta má před sebou možná ale ještě jeden úkol. Reprezentovat nejen tloskovské sportovce, ale i celou Českou republiku příští rok na světových speciálních olympijských hrách v americkém Chicagu.

„Karel je totiž společně se svým partnerem Jiřím Kubáskem náhradník pro unified čtyřhru," dodala Hana Čejková.