Obyvatelé regionu netrpělivě čekají na otevření velkoprodejny na východním okraji Votic. Market u výpadovky směrem na Jankov, v těsné blízkosti nájezdu na hlavní silnici I/3, má být dostavěný do 15. dubna a otevřený v průběhu května.
„Kamenné obchody ve městě o stálé zákazníky nepřijdou. Spousta lidí odsud už nyní dojíždí za velkými nákupy jinam a parkoviště u prodejny pomůže ke zlepšení dopravní situace v centru,“ uvedla starostka Jana Kocurová.
Radnice pro zlepšení dostupnosti velkoprodejny domlouvá s autobusovým dopravcem zřízení zastávky. „Umožní tak i obyvatelům například Beztahova dopravit se k velkoprodejně pohodlně spoji, které by měly fungovat jako místní doprava,“ dodala starostka. Pro stavbu velkoprodejny prodalo město kousek pozemku u silnice.
Zbývající plocha patřila soukromému vlastníkovi. „Já jsem ani nevěděl, pro který obchodní řetězec developer pozemek chce. Já ho zdědil a ani jsem tam nikdy nebyl. Společnost na odkoupení spěchala, aby prodejna stále dříve,“ uvedl bývalý majitel parcel.
Další market, jenž je zatím na papíře, vyroste v centru. „Investice jiného obchodního řetězce na místě dosluhujícího autobusového nádraží se uskuteční až po rekonstrukci průtahu městem a dokončení kruhového objezdu u Domu s pečovatelskou službou,“ podotkla starostka Kocurová.