Ve společnost, která provozuje hazardní hry a sázky.

„K nám přijde denně tak o dvě třetiny méně sázejících. Ještě minulou středu jich přišlo sto padesát. O týden později jen třiašedesát,“ postěžoval si Jan Valko, majitel jedné z benešovských Večerek, kde má Sazka umístěný svůj sázkový terminál.

„Sázející se ptají, co bude dál a my jim nedokážeme odpovědět. Nikdo nám nic neřekl a tak jediné, co můžeme udělat, je, doporučit jim ať se obrátí přímo na centrálu Sazky,“ dodal Valko s tím, že lidé nechtějí investovat peníze do něčeho, čemu nevěří.

Nedůvěra a zklamání. To jsou hlavní důvody proč lidé přestali navštěvovat sázkové terminály.

„Se synem sázíme už řadu let, přesto jsme se dohodli, že dneska vsadíme naposledy. Dokud se nejasní v Sazce situace, tak nesázíme. Nelíbí se nám její jednání s výherci vysokých částek a hlavně už v ní nemáme důvěru. Ale jméno vám neřeknu. Nechci být někde popotahovaná,“ uvedla starší žena, která jako jedna z mála přišla vsadit a zkusit své štěstí. Ostatní návštěvníci terminálu si přicházeli pouze zkontrolovat tiket.

„K nám chodí stále stejné množství lidí. Sice se ptají, jak to vlastně je, co bude a tak, ale že by jich ubylo jsem si nevšimla,“ uvedla mladá žena, která má na starosti terminál umístěný v pekárně na benešovském náměstí.

Třetím osloveným byla obsluha elektronického zařízení ve Vnoučkově ulici. I tam zaznamenali výrazný pokles návštěvnosti. „Lidé chodí méně. Více méně jen ti, co sází pravidelně a i oni dají méně sloupečků než obvykle,“ vysvětlila žena zodpovídající za přijímání sázek.