Stále zajímavé a přitažlivé, ačkoli na trh přicházejí Blu-ray rekordéry (s cenou kolem deseti tisíc korun a více), jsou DVD rekordéry.
Výhodou takového přístroje je možnost nahrávání na pevný disk a následná možnost uložení takto nahraného programu na vypalovací DVD.
„DVD rekordéry v současné době zažívají boom. Je to zajímavé a moderní médium. DVD jsou podstatně levnější než videokazety a je u nich delší trvanlivost,“ uvedl zaměstnanec benešovské prodejny s elektronikou. Zároveň dodal, že videa se už tři roky nevyrábějí, ale na skladech ještě k dispozici jsou.
Protože jsou i lidé, kteří se svých sbírek videokazet vzdát nechtějí. „To jsou pořád nějaké vymoženosti. My máme doma video už spoustu let. Funguje pořád dobře, občas si něco z televize nahrajeme, tak proč si kupovat nějaký novinky,“ říká padesátiletý Josef z Benešova.
Klasická videa ještě můžete sehnat od tří tisíc korun. Mnohem kvalitnější DVD rekordéry pak od pěti tisíc.
„My si ho s manželem letos nadělíme pod stromeček. Myslím si, že je to výborná věc. Teď už se na kazety stejně moc lidí nekouká. Video i s kazetami už jsme přesunuli k dětem do pokojíčku,“ uvedla Libuše z Vlašimi.
Finanční obnos, který můžeme investovat, je limitujícím faktorem. Jak ale poznat, že přístroj, který kupujeme, je v dané cenové úrovni ten nejlepší nebo nejméně problémový? „U DVD rekordéru si mnohdy stačí poslechnout, jak hlučná je mechanika po vložení DVD disku k rozhodnutí o tom, jestli takový přístroj koupit či ne,“ doplnil zaměstnanec benešovské prodejny s elektronikou.